Koronawirus w Polsce. Ważna zmiana. Nowe zasady w obostrzeniach

95
Podziel się:

W piątkowy wieczór w Dzienniku Ustaw pojawiła się nowelizacja rozporządzenia dotyczącego obostrzeń, jakie wprowadzono w związku z epidemią koronawirusa. Co się zmieniło?

Koronawirus w Polsce. Ważna zmiana. Nowe zasady w obostrzeniach
Nowe zasady dot. epidemii koronawirusa (Pixabay)

W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku pojawiły się nowe przepisy. Uwzględniono ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Podano m.in. nowe regulacje dot. kwarantanny. Rząd zdecydował, że osoby, które przekroczą polską granicę, nie będą już musiały odbywać dziesięciodniowej kwarantanny. Jest jednak jeden warunek. Chodzi o posiadanie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Takie badanie trzeba wykonać w ciągu 48 godzin przed momentem przekroczenia granicy. Jeżeli ta zasada nie zostanie dotrzymana, to wówczas nie będzie szans na zwolnienie z kwarantanny.

Koronawirus. Nowe zasady

Wiadomo też, że od teraz z obowiązku kwarantanny zwolnieni są m.in. członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych i członkowie sztabu szkoleniowego, a także sędziowie sportowi, którzy wracają do Polski z zawodów organizowanych przez międzynarodową federację.

Są też zmiany ws. hoteli. Nowe przepisy sprawiają, że mogą z nich korzystać osoby realizujące projekty inwestycyjne, sędziowie sportowi i kontrolerzy antydopingowi. W hotelach mogą spać również dziennikarze, którzy muszą pracować poza miejscem zamieszkania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić