aktualizacja 

Zdjęcie z niemieckiego lasu. Ludzie patrzą i nie wierzą

218

Zdjęcie drzewa unoszącego się nad ziemią wywołało sensację w mediach społecznościowych. Internauci przez ostatnie tygodnie zastanawiali się, czy mają do czynienia z fotomontażem, czy też z wyjątkowym zjawiskiem. Prawda okazała się bardziej prozaiczna.

Zdjęcie z niemieckiego lasu. Ludzie patrzą i nie wierzą
Dlaczego drzewo unosi się nad ziemią? (Facebooku)

Post regionalnego biura leśnictwa Soest-Sauerland w Nadrenii Północnej-Westfalii wywołał w sieci prawdziwą burzę. Zdjęcie drzewa unoszącego się nad ziemią zebrało tysięcy reakcji i komentarzy. Internauci przez wiele dni starali się dociec, co dokładnie przedstawia fotografia.

Świerk unoszący się nad ziemią

Niemieckich leśników oskarżono o fotomontaż. Wiele osób pisało w komentarzach, że drzewo nie jest prawdziwe, a zdjęcie ma po prostu wywołać sensację.

To, co tu widzisz, NIE jest fotomontażem! To pływające świerki. Zjawisko, które występuje tylko w naszym regionie! - czytamy w opisie zdjęcia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kierowca bmw jechał zygzakiem. Świadek zatrzymał go

Po wielu tygodniach okazało się, że to nie jest fotomontaż. Zdjęcie nie przedstawia jednak także wyjątkowego dla Nadrenii zjawiska. Prawda jest o wiele bardziej prozaiczna.

Świerk jest prawdziwy i faktycznie unosi się nad ziemią. Kilka lat temu próbowano go ściąć, ale wtedy okazało się, że jego górna część splotła się z sąsiednim drzewem. Gałęzie wrosły w gałęzie i dzięki temu świerk przetrwał.

W tej kombinacji, w której wierzchołek jest nadal wrastający, a spód stoi wolny, jest to prawdopodobnie wyjątkowe — wyjaśniła Agnes Wasmer z regionalnego biura leśnictwa WDR w połowie października.

Wrastanie gałęzi w inne drzewo jest dość powszechnym zjawiskiem. Wyjątkowe jest jednak to, że jeden świerk utrzymuje przy życiu drugi. "Zwisające" drzewo jest bowiem żywe i pomimo ścięcia zdaje się rosnąć normalnie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić