Zdjęcie z Zakopanego. Ludzie przecierają oczy

93

Przy szlaku na Kopieniec turyści mogą obserwować dość nietypowy widok. Przed jednym z drewnianych domków wystawiono bowiem muszlę klozetową wraz z informacją o opłacie za skorzystanie z WC. Wiele wskazuje na to, że to odwołanie do wysokich cen za toalety w Zakopanem.

Zdjęcie z Zakopanego. Ludzie przecierają oczy
Toaleta przy szlaku na Kopieniec zaskakuje wielu turystów. (Facebook, Tygodnik Podhalański)

Wycieczki po tatrzańskich szlakach często kojarzą nam się z pięknymi widokami i obcowaniem z przyrodą. Czasami jednak jesteśmy świadkami sytuacji, które mogą zaskoczyć nawet najbardziej wprawnych miłośników wędrowania po górach.

Jedną z takich sytuacji zaobserwowali redaktorzy "Tygodnika Podhalańskiego". Na początku szlaku prowadzącego na Kopieniec turyści mogą bowiem obserwować dość nietypową instalację. Przed jednym z domków postawiono bowiem muszlę klozetową.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Majówka 2021. Polacy ruszyli w góry. Już widać tłumy na Krupówkach

Co więcej, na ścianie budynku umieszczono informację o wysokości opłaty za korzystanie z muszli. Wynosi ona 5 złotych - dodatkowo pojawiła się adnotacja, że płatności można dokonywać wyłącznie gotówką.

Żart z Zakopanego? Ceny za korzystanie z toalet bywają bardzo wysokie

Obecność muszli klozetowej przy popularnym szlaku to zapewne żart z wysokich cen, jakie turyści napotkają w Zakopanem. Od wielu lat o "stolicy polskich Tatr" prześmiewczo mówi się "stolica polskiej drożyzny", m.in. ze względu na wysokie opłaty za toalety.

W minionych latach często pojawiały się bowiem doniesienia o ubikacjach, za skorzystanie z których trzeba było zapłacić nawet 10 złotych. Rzecz jasna takie kwoty tyczą się głównie Krupówek oraz przyległych ulic.

Redaktorzy Tygodnika Podhalańskiego zaznaczają jednak, że sytuacja w tej kwestii uległa znaczącej poprawie. Miasto postawiło bowiem kilka samoobsługowych toalet, z których korzystanie jest znacznie tańsze.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić