aktualizacja 

Zginął jako bohater. Tragiczna śmierć 15-latka w Anglii

2

Do tragedii doszło w parku Broken Scar w Darlington w północno-wschodniej Anglii. Anas El Rafai spędzał czas z rodzeństwem i znajomymi. W pewnym momencie 13-latek został porwany przez nurt rzeki. Anas rzucił się mu na ratunek i wypchnął na brzeg. Sam nie dał rady się wydostać.

Zginął jako bohater. Tragiczna śmierć 15-latka w Anglii
W chwili śmierci Anas El Rafai miał 15 lat (Facebook)

Jak podaje BBC, Jamal zaczął tonąć po wejściu do rzeki Tees. W niebezpieczeństwie znalazł się także jego przyjaciel. Jak opisywał Mohammed, najstarszy z braci i świadek tragedii, Anas przepchnął 13-latka i kolegę w bezpieczne miejsce, po czym w ciągu kilku sekund sam został porwany przez nurt.

Nastolatek zginął, ratując tonącego brata

Zdaniem Mohammeda jego zmarły brat nie posiadał wielkich umiejętności pływackich. Jednak gdy życie innych osób stało się zagrożone, Anas przestał zważać na własne bezpieczeństwo.

Nie był dobrym pływakiem, ale myślał wyłącznie o swoim bracie i przyjacielu, a nie o sobie. Nie myślał o tym, że może zginąć, tylko chciał udzielić pomocy – wspominał brata Mohammed (BBC).
Zobacz także: Zobacz też: Tłum ruszył na pomoc uwięzionym w płonącym samochodzie. Przejmujące nagranie z Kalifornii

Poszukiwaniami 15-latka zajęli się funkcjonariusze policji z Durham. Do odnalezienia zwłok Anasa doszło już po zmroku. Tragedia wstrząsnęła lokalną społecznością, której członkowie zaczęli przynosić na miejsce zdarzenia kwiaty i znicze.

Anas El Rafai i jego bliscy byli uchodźcami z Syrii. Do Wielkiej Brytanii przyjechali w 2018 roku – wcześniej przebywali w Libanie, a gdy sytuacja w kraju stała się niebezpieczna, wyjechali do Europy.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić