o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Zmarł Walter Mondale. Był wiceprezydentem USA

2
Podziel się

Nie żyje Walter Mondale, który był wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych za kadencji Jimmy'ego Cartera - w latach 1976-80. Media podały, że odszedł w wieku 93 lat w Minneapolis.

Zmarł Walter Mondale. Był wiceprezydentem USA
Walter Mondale (PAP)
bDZUUXEB

Walter Mondale był amerykańskim politykiem, działaczem Partii Demokratycznej, a także senatorem, 42. wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych oraz kandydatem tej partii w wyborach prezydenckich w 1984 roku.

Po porażce w wyborach prezydenckich powrócił do praktyki adwokackiej. W latach 1986-1993 był natomiast przewodniczącym Demokratycznego Instytutu ds. Spraw Zagranicznych.

bDZUUXED

W 1993 roku nowy prezydent USA Bill Clinton mianował go ambasadorem w Japonii. Tę funkcję sprawował do 1996 roku. W 1998 roku był wysłannikiem Clintona w Indonezji, natomiast w 2007 roku został konsulem honorowym Norwegii w Minneapolis.

Krótko przed wyborami parlamentarnymi w 2002 roku, ubiegający się o ponowny wybór senator z Minnesoty Paul Wellstone zginął w wypadku lotniczym. Zdecydowano, że zastąpi go właśnie Walter Mondale. 74-letni wówczas polityk zanotował porażkę, po czym poinformował, że to była jego ostatnia kampania wyborcza w życiu.

bDZUUXEJ

Walter Mondale otrzymywał odznaczenia

W 1995 roku Walter Mondale dostał Krzyż Wielki Królewskiego Norweskiego Orderu Zasługi, a w 2008 roku przyznano mu Order Kwiatów Paulowni.

Mondale zmarł w wieku 93 lat. Media poinformowały, że odszedł w Minneapolis.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZUUXFe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Karol
4 tyg. temu
No ZMARŁ i co ?
Kloss88
4 tyg. temu
Nie znam goscia , zupelnie podobny do nikogo ale mimo to rozplakalem sie jak dziecko
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić