Zmarł wieloletni proboszcz Andrzej Trzemżalski. Miał 89 lat

Smutną informację podano w środę. Zmarł ksiądz Andrzej Trzemżalski, który przez wiele lat był proboszczem w parafii pod wezwaniem świętej Anny w Podlesiu Kościelnym (woj. Wielkopolskie).

Andrzej Trzemżalski Andrzej Trzemżalski
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Gazeta Wągrowiecka

"Musimy być zawsze na służbie, zawsze w gotowości"- podkreślał niejednokrotnie cytowany przez "Gazetę Wągrowiecką" na profilu na Facebooku.

Ksiądz Andrzej urodził się w Andrzejki w 1935 roku jako siódme i ostatnie dziecko w rodzinie Izabeli i Alfonsa Trzemżalskich. Niestety cztery lata później zmarła jego mama, a ojciec, gdy Andrzej był słuchaczem na studiach na pierwszym roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy duchowni w Polsce powinni mieć stałą, z góry ustaloną pensję? Sonda uliczna

Już od najmłodszych lat był ministrantem i zawsze powtarzał, że chciałby zostać księdzem. Dlatego po maturze rozpoczął studia w Seminarium Duchownym w Gnieźnie, które ukończył sześć lat później.

Święceń kapłańskich udzielał mu ksiądz prymas kardynał Stefan Wyszyński w maju 1959 roku. Jak donosi "Gazeta Wągrowiecka", pierwszą placówką księdza Andrzeja była parafia w Łobżenicy. Był tam wikariuszem i prefektem w LO w latach 1959 - 61.

W lipcu 1971 roku objął swoją pierwszą i jedyną parafię - w Podlesiu Kościelnym i Sarbii. Posługiwał tam przez 40 lat, aż do momentu przejścia na emeryturę.

Pogrzeb księdza Andrzeja Trzemżalskiego odbędzie się w sobotę 1 lutego o godz. 11 w parafii pod wezwaniem świętej Anny w Podlesiu Kościelnym pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

Dzień wcześniej pod przewodnictwem bp. Radosława Orchowicza odbędzie się wprowadzenie i modlitwa przy trumnie zmarłego księdza.

Źródło artykułu: o2pl
Wybrane dla Ciebie