Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Zmiana czasu 2021. Kiedy zmieniamy czas? Na czym polega zmiana czasu?

10
Podziel się

Zmiana czasu 2021 coraz bliżej. Już w nocy z soboty na niedzielę zmienimy czas z letniego na zimowy. Co to oznacza? Na czym polega ten manewr? Wyjaśniamy.

Zmiana czasu 2021. Kiedy zmieniamy czas? Na czym polega zmiana czasu?
Kiedy zmieniamy czas? (Pixabay)

W nocy z soboty (30 października) na niedzielę (31 października) zmieniamy czas. Tym razem będziemy przesuwać wskazówki zegara z godziny 3:00 na godzinę 2:00, dzięki czemu przejdziemy na czas zimowy.

Ten manewr przyniesie nam małe profity. W niedzielę pośpimy bowiem godzinę dłużej.

Wiele osób uważa, że zmienianie czasu nie ma sensu. Łukasz Jasiński, asystent na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, stwierdza w rozmowie z Radiem Lublin, że "zmiana czasu od dawna nie ma uzasadnienia ekonomicznego".

Główną rolę odgrywają koszty subiektywne. Każdy z nas ma ułożony swój plan dnia i wprowadzenie czasu letniego lub powrót do zimowego powoduje, że sposób reorganizacji naszego dnia może być dosyć kosztowny. Takim dobrym przykładem jest rozkład jazdy pociągów, które muszą czekać dodatkową godzinę, żeby dostosować się do zmienionego czasu - dodaje.

Zmiana czasu do likwidacji?

Pojawił się pomysł, żeby zrezygnować ze zmieniania czasu. Ostateczne decyzje w tym zakresie jednak nie zapadły. Za odejściem od tego rozwiązania opowiedziała się między innymi Polska.

Na ten moment nie wiadomo, czy kiedyś dojdzie do likwidacji zmiany czasu. Wiele osób skarży się, że jest to bardzo uciążliwe, więc możliwe, że nastąpi jakiś przełom w tym zakresie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Kuba
3 miesiące temu
Czego my się możemy spwoedziwać po pracy polityków? Bezsensowna zmiana czasu jest równie bezssnesu jak praca polityków no ona po prostu nic nie daje
zostańmy
3 miesiące temu
juz na czasie letnim i dosć tych zmian. Wiem Unii to nie na rękę, bo chcą więcej podatków i więcej kasy za prąd. Masoni.
Dziadek
3 miesiące temu
OBY przyszedl Czas! aby ci nasi zdrajcy i donosiciele klamstw-gorsi - od zagranicznych bo sa wsrod nas juz nas w tym katolikow nie dorzynalii krzyzy nie pilowali. Taki wlasnie w czsie okupacji- zdrajca doniosl Niemcom ze moj OJCIEC karmi konie zbozem--co tez nie bylo prawda!! zostal w Sztutchof zamordowany
Babcia
3 miesiące temu
Przyjdzie CZAS! ze totalni z UE-Niemcami nie beda nam NIEPODLEGLOSCI, suwerennosci i katolickiej wiary-ODBIERAC oraz rzadow i sadow wybierac.. Tak nam dopomoz Bug i obecny rzad.
Dziadek
3 miesiące temu
Jeszce totalni zdrajcy z POmoca UE-Niemcami, Czechami Lukaszenka, Putinem i islamskimi dziecmi naszej katolickiej wiary i NIEPODLEGLOSCI nie odebrali a juz nam ta niepodleglosc swietowac zabraniaja
Wnuczka
3 miesiące temu
Dobry czas wrocil po 2015 roku.. Kiedy moj maz POwrocil z Niemiec, gdzie musial pracowac Dwoje dzieci nie musialo isc do szkoly majac 6 lat, dostaly 1000zl+ a ja w koncu,w 2O17 otrzymalam prace! Jestesmy wszyscy razem..Mogli by tylko jedynie - Araczej Tusk oddac mojemu Dziakowi te 2300zl na pogrzeb ktore zabral w 20 11 r
Wolny człowie...
3 miesiące temu
A ja słyszałem że to nowy propopulistyczny program PISu "godzina plus"
Roman G.
3 miesiące temu
Sławek N. już przestawia wszystkie zegarki...
Roman G.
3 miesiące temu
Sławek N. już przestawia wszystkie zegarki...
Albert zander...
3 miesiące temu
Gdy pociag stoii na stacji a lokomotywa jedzie jest to azjuzamist czasowy poto aby przejsc z zimowego na letni i gdyby inaczej bylo to jest po 6 miesiacach i wtedy wychodzi jasnosc szybsza z ciemnosci i dlatego tak zrobione cisną epopeje czasowa aby uzdrowione czasy bez pracy kolaczy byly .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić