Szokująca emerytura Tadeusza Drozdy. Nie jest mu do śmiechu

409

Tadeusz Drozda w latach 90. był nieodłącznym towarzyszem każdego niedzielnego popołudnia w co drugim polskim domu. Był wielką gwiazdą, jednak teraz musi mierzyć się ze zwykłymi problemami. W tym z wysokością emerytury.

Szokująca emerytura Tadeusza Drozdy. Nie jest mu do śmiechu
Kiedyś bawił nas do łez. Teraz nie jest mu do śmiechu (YouTube)

Tadeusz Drozda przez kilkadziesiąt lat rozśmieszał Polaków na antenie TVP. Był znakomitym konferansjerem, aktorem, twórcą wielu programów telewizyjnych i autorem świetnych tekstów.

Dla większości widzów na zawsze pozostanie twarzą "Śmiechu warte". Program, który przed czasami internetu był jedynym źródłem śmiesznych wideo, cieszył się w latach 90. ogromną popularnością.

W telewizji publicznej nie ma po nim śladu. Nic dziwnego, gdyż Drozda otwarcie mówi, że nie jest zwolennikiem Prawa i Sprawiedliwości.

W żadnym normalnym kraju taki facet jak Drozda po tylu sukcesach nie zniknąłby ot tak z mediów. Żadna inna telewizja nie pozwoliłaby mi odejść. Trzymaliby mnie, za co tylko się da, bylebym tylko dla nich pracował - mówił dla portalu plejada.

Drozda mówi o emeryturze

Tadeusz Drozda od dłuższego czasu jest na emeryturze. Jak sam przyznaje, nie dostaje w niej żadnych kokosów. Tylko dobre inwestycje z przeszłości sprawiły, że 72-latek ma obecnie za co żyć.

Jak się osiągnie wiek emerytalny, trzeba dokumenty przesłać w odpowiednie miejsce, a ja mały bałagan w tym miałem, mało przesłałem, w związku z tym emerytura jest bardzo mizerna. Ale gdzieś inwestowałem, miałem oszczędności, obligacje i z tego da się żyć, gdy się osiągnie wiek emerytalny - wyjawił satyryk w rozmowie z magazynem "Świat i ludzie".

Co ciekawe, Tadeusz Drozda poszedł z duchem czasu i jakiś czas temu założył kanał na Youtube. Zgromadził tam jednak tylko 1,5 tysiąca subskrybentów.

Zobacz także: Żyją na Ziemi od 200 milionów lat. W Australii zaobserwowano je po raz pierwszy od dekad
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić