aktualizacja 

Znalazła to na plaży i wyrzuciła. W sieci odkryła, jak wielki zrobiła błąd

27

Turystka sądziła, że znalazła interesujący, ale bezużyteczny przedmiot. Okazało się, że to prehistoryczne znalezisko! Gdy Jennifer Schuh spacerowała po plaży w Kalifornii natrafiła na... ząb mastodonta. Ssaki te wyginęły ok. 10 tys. lat temu!

Znalazła to na plaży i wyrzuciła. W sieci odkryła, jak wielki zrobiła błąd
Niezwykłe odkrycie na kalifornijskiej plaży (Facebook, Jennifer Schuh)

Niezwykłego odkrycia dokonała mieszkanka USA, która spacerowała po plaży w Rio del Mar w hrabstwie Santa Cruz na środkowym wybrzeżu Kalifornii w piątek 26 maja. Kobieta zauważyła, że z piasku wystaje dziwny przedmiot. Podeszła, żeby przyjrzeć mu się z bliska, ale nie była pewna, co właściwie znalazła.

Kobieta wykonała kilka zdjęć, a potem po prostu porzuciła przedmiot, sądząc, że jest bezużyteczny. Zmieniła zdanie po tym, jak zamieściła zdjęcie tajemniczego znaleziska w mediach społecznościowych.

Wkrótce, wśród komentarzy zdumionych internautów, pojawił się ten zamieszczony przez doradcę ds. zbiorów paleontologicznych z Muzeum Historii Naturalnej w Santa Cruz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zagadkowe napisy na piramidzie Cheopsa. Z czasem odkrycie z Egiptu zniknęło
To ząb trzonowy mastodonta, niezwykle ważne znalezisko. Zadzwoń do mnie, kiedy będziesz miała możliwość — napisał Wayne Thompson.

Ruszyły poszukiwania trzonowca

Gdy kobieta zorientowała się, że dokonała sensacyjnego odkrycia, próbowała odnaleźć ząb. Niestety bezskutecznie. Po nagłośnieniu sprawy w mediach okazało się, że trzonowiec trafił w ręce mężczyzny, który tamtego dnia biegał po plaży i zabrał przedmiot.

Mężczyzna również nie był pewien, co właściwie znalazł, miał jednak przeczucie, że może chodzić o coś niezwykłego. 30 maja zobaczył, że ząb, który przyniósł do domu, pokazano w serwisie informacyjnym.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Ostatecznie cenny ząb trafił do Muzeum Historii Naturalnej w Santa Cruz. Jesienią obiekt trafi na stałą ekspozycję, dołączy do czaszki mastodonta, znalezionej w 1980 roku przez nastoletniego wówczas chłopca.

Należące do trąbowców mastodonty wyginęły ok. 10 tys. lat temu. Jak twierdzą pracownicy muzeum, trzonowiec należał do jednego z pięciu znanych gatunków mastodonta - Mammut pacificus.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić