Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Znaleźli w ziemi broń palną i amunicję. Śledztwo trwało od wielu lat

41

Przez osiem lat wrocławska policja rozpracowywała zorganizowaną grupę przestępczą. Teraz funkcjonariusze znaleźli zakopany w ziemi kontener z bronią palną i amunicją. Każda sztuka była załadowana i gotowa do użycia. Znalezisko trafiło już do laboratorium kryminalistycznego.

Znaleźli w ziemi broń palną i amunicję. Śledztwo trwało od wielu lat
Funkcjonariusze znaleźli zakopany w ziemi kontener z bronią palną i amunicją (dolnośląska policja)

Na jednej z prywatnych posesji pod Wrocławiem dolnośląscy policjanci znaleźli plastikową skrzynię zakopaną głęboko w ziemi. Funkcjonariusze po wydostaniu pojemnika odkryli w nim broń automatyczną i amunicję. W środku znajdowały się dwa pistolety maszynowe i dwie jednostki broni krótkiej wraz z magazynkami. Każda sztuka była załadowana.

Schowek nie był przypadkowy, a sposób zapakowania broni świadczył o tym, że była ona przygotowana do użycia - magazynki do broni maszynowej były załadowane, by w każdej chwili można było po nie sięgnąć i użyć. Pistolety automatyczne należą do broni szczególnie niebezpiecznej - podano w raporcie KWP we Wrocławiu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Dramatyczna sytuacja Rosji". Amerykanie potwierdzają

Od 8 lat funkcjonariusze policji prowadzą sprawę dotyczącą sprzedaży znacznych ilości środków zabronionych. Zarzuty postawiono ponad 150 osobom, m.in. za przestępstwa narkotykowe. W przeważającej części przypadków zapadły już wyroki skazujące, a w pozostałych wciąż toczą się postępowania.

Funkcjonariusze wiedzieli, że członkowie grupy przestępczej dysponowali bronią palną, lecz do tej pory nie było znane miejsca jej ukrycia. Teraz śledczy w końcu wytypowali miejsce, gdzie można znajdować się ukryta broń.

Zabezpieczona broń trafiła już do laboratorium kryminalistycznego, gdzie specjaliści od balistyki sprawdzą, czy była ona wykorzystywana do przestępstw popełnionych przez członków rozpracowywanej od wielu lat zorganizowanej grupy przestępczej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić