Paulina Antoniak| 

Znęcał się nad rodziną. 41-latek z Kuźni Raciborskiej zatrzymany

28

W Kuźni Raciborskiej (woj. śląskie) doszło do zatrzymania 41-letniego mężczyzny, który znęcał się nad swoją rodziną. Kiedy mężczyzna wszczął awanturę, jego 7-letnia córka wykazała się bardzo dużą odwagą i zgłosiła zdarzenie, dzwoniąc pod numer alarmowy.

Znęcał się nad rodziną. 41-latek z Kuźni Raciborskiej zatrzymany
W Kuźni Raciborskiej (woj. śląskie) doszło do zatrzymania 41-letniego mężczyzny, który znęcał się nad swoją rodziną (Adobe Stock, DarSzach)

Gdy 41-latek się awanturował i był agresywny, 7-letnia dziewczynka zadzwoniła pod numer alarmowy. Zgłoszenie przyjęli raciborscy policjanci. Na miejsce natychmiast wysłano patrol.

7-latka opowiedziała, że ojciec bije mamę, która uciekła przed nim z domu. Policjant polecił dziewczynce i jej siostrze się ukryć.

Dyżurny raciborskiej komendy odebrał zgłoszenie od 7-letniej dziewczynki o awanturze domowej. Natychmiast na miejsce skierował patrol – relacjonuje raciborska policja w rozmowie z "Faktem".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przemoc domowa wobec dzieci. Niebezpieczne zjawisko nasila się w Polsce

Kobieta i jej obie córki miały widoczne ślady pobicia. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało całą trójkę do szpitala. Śledczy ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną.

Raciborski sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt wobec 41-latka. Mężczyzna spędzi w nim trzy najbliższe miesiące.

- Mundurowi ustalili, że mężczyzna od dłużnego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką oraz córkami. 41-latek został zatrzymany. Raciborski sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratury, i zastosował tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w izolacji – przekazali policjanci z Raciborza.

Za znęcanie się nad córkami i partnerką, zatrzymanemu 41-latkowi grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić