aktualizacja 

Pobite niemowlę trafiło do szpitala. Rodzice zatrzymani

52

6-miesięczny chłopiec trafił do grudziądzkiego szpitala. Obrażenia, jakie miał, zaniepokoiły lekarzy. Wskazywały, że chłopiec był ofiarą przemocy. Personel szpitala zaalarmował policjantów, którzy zatrzymali rodziców dziecka.

Pobite niemowlę trafiło do szpitala. Rodzice zatrzymani
Półroczny chłopiec trafił do szpitala ze śladami pobicia (Pixabay)

Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób niemowlę znalazło się w szpitalu. Życiu 6-miesięcznego chłopca nie zagraża niebezpieczeństwo. Chłopiec przechodzi w szpitalu wszystkie niezbędne badania. Jednak obrażenia, jakie miał na ciele sprawiły, że lekarze wezwali policję.

W poniedziałek lekarz zgłosił policjantom, że niemowlę ma obrażenia, które mogłyby świadczyć, że mogło być ofiarą znęcania - mówi asp. Łukasz Kowalczyk z grudziądzkiej komendy policji, cytowany przez "Gazetę Pomorską".

Jak się okazuje, wystarczyła krótka analiza sprawy. Ślady zaprowadziły mundurowych do młodego małżeństwa pochodzącego z jednego z Radzynia Chełmińskiego w powiecie grudziądzkim. To 18-letnia kobieta i 20-letni mężczyzna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 27.02, godzina 11:50
Śledztwo jest na etapie wyjaśniania, trwają głównie przesłuchania świadków. Rodzice zostali zatrzymani do dyspozycji prokuratora. Na środę zaplanowano przeprowadzenie z nimi czynności. Wtedy też najprawdopodobniej zapadnie decyzja o ewentualnym postawieniu zarzutów - dodaje asp. Kowalczyk.

Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku znęcania się nad dzieckiem.

Do rodziny policji nie wzywano

Jak dodaje asp. Łukasz Kowalczyk, nie było do tej pory żadnych niepokojących sygnałów, które mogłyby świadczyć o przemocy czy innych wykroczeniach w tej rodzinie.

Rodzice nie mają żadnej kryminalnej przeszłości. Nie było też żadnych zgłoszeń, sygnałów, podejrzeń. Nie było więc też mowy o Niebieskiej Karcie - dodał oficer prasowy grudziądzkiej komendy policji.

Za znęcanie się nad dzieckiem grozi do 5 lat więzienia.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić