aktualizacja 

Fenomen z lotniska. Ciąg dalszy historii genialnego dziecka

43

Zaledwie 6-letnia Martina siadła przy pianinie na lotnisku w Bergamo i dała krótki, spontaniczny koncert. Pasażerowie oczekujący na samoloty byli zachwyceni jej grą. Dziś dziewczynka może pochwalić się ogromnym sukcesem. Została zauważona i otrzymała stypendium. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Fenomen z lotniska. Ciąg dalszy historii genialnego dziecka
6-letnia Martina dała występ na lotnisku. (YouTube)

Martina Meola jest cudownym dzieckiem, które może pochwalić się ogromnym talentem. W 2019 roku, mając zaledwie 6 lat zachwyciła swoją grą pasażerów, którzy przebywali na lotnisku w Bergamo.

6-latka zachwyciła świat muzyki

Dziewczynka po prostu usiadła przy lotniskowym pianinie i zaczęła grać Walca a-moll Chopina. Nagrania z tego spontanicznego występu można znaleźć w internecie i do dziś, niezmiennie zachwycają.

Martina Meola to dziś 8-letnia dziewczynka. Pochodzi z Republiki Mołdawii, ale ma włoskie korzenie. Na pianinie gra odkąd skończyła 4 lata - wtedy poszła na swoje pierwsze lekcje, a już rok później otrzymała pierwsze pianino.

Na swoje pierwsze zawody pojechała w wieku 6 lat i zajęła 1 miejsce. Na początku 2022 roku, w wieku 8 lat postanowiła sprawdzić się w telewizji i zgłosiła się do rumuńskiego "Mam talent". Martina grała na pianinie i śpiewała. Jej występ zrobił ogromne wrażenie na jurorach, którzy postanowili dać jej zloty przycisk.

Jeśli w wieku 8 lat tak śpiewasz... Myślę, że jesteś ponad naturalnymi zdarzeniami, które mają miejsce na scenie. Jesteś częścią niezwykle wyselekcjonowanej kategorii zjawisk. Dzisiaj mieliśmy ogromną szansę zobaczyć na własne oczy fenomen, a tym fenomenem jesteś ty! - powiedział jeden z jurorów Andi Moisescu.

Chociaż dziewczynka programu nie wygrała, to została dostrzeżona. Występ w "Mam talent" przyniósł jej stypendium. Martina, mimo młodego wieku, została przyjęta na studia muzyczne w Konserwatorium Mediolańskim.

Dziewczynka uważa, że nie jest szczególnie uzdolniona, a wszystko zawdzięcza ćwiczeniom. Powtarza, że talent to jedynie 1 proc. gry, a pozostałe 99 proc. to ciężka praca.

Zobacz także: Martina Meola
Zobacz także: Tłumy turystów w Pradze. "Polaków nie brakuje"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić