Jak usunąć plamę po winie lub barszczu? Oto skuteczne metody

2

Magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia może zostać zepsuty w błahy sposób. Choćby za sprawą rozlania się czerwonego wina czy też barszczu. Ale spokojnie, to nie koniec świata! Z plamą można łatwo się rozprawić. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami.

Jak usunąć plamę po winie lub barszczu? Oto skuteczne metody
Jak usunąć plamę po winie? (Adobe Stock, Ronstik)

Każdy chce, by wieczerza wigilijna i późniejsze spożywanie świątecznych posiłków przebiegało bez choćby najmniejszych zakłóceń. Czasami dzieje się jednak tak, że im bardziej człowiek się stara, tym większe zagrożenie, że coś nie pójdzie zgodnie z planem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Po raz pierwszy przed podwyżkami cen nie można uciec. Co nie zdrożało? "Nic. To jest trudna sytuacja"

Może dojść do tego, że rozleje się czerwone wino lub barszcz. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, kluczowa jest bardzo szybka reakcja. Zlekceważenie problemu doprowadzi do tego, że plama zaschnie, co sprawi, że trudniej będzie ją usunąć.

By uporać się z plamą po czerwonym winie lub barszczu, należy skorzystać z soli kuchennej. Jak najprędzej wetrzyj grubą warstwę w zabrudzenie. Gdy wsiąknie, powtórz tę czynność. Kiedy barszcz lub wino przestaną wnikać w sól, wrzuć zabrudzoną tkaninę do zimnej wody.

Odczekaj 2-3 godziny. Następnie wstaw obrus do prania. Żeby sól skuteczniej "wyciągnęła" plamę, można ją skroplić sokiem z cytryny.

Jak radzić sobie z plamą po winie lub barszczu?

Nie masz w domu soli kuchennej i soku z cytryny? To nieco komplikuje sprawę, ale oczywiście jest też inne wyjście. Można po prostu posiłkować się ręcznikiem papierowym i chusteczkami higienicznymi. Jak już zauważaliśmy, ważne jest szybkie reagowanie. W ratowaniu tkaniny pomoże też woda utleniona.

Okazuje się, że w usunięciu plamy z czerwonego wina może pomóc również... odrobina szampana lub białego wina. Pomocnych rozwiązań jest naprawdę sporo. Warto je przetestować w kryzysowych momentach. Najważniejsze, by nie panikować i nie psuć atmosfery ze względu na zabrudzenie.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić