Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Matka nauczyła tego syna. Dzień później 4-latek uratował jej życie

3
Podziel się:

W całej Australii głośno zrobiło się o wyczynie, którego dokonał Monty z Launceston. Czterolatek uratował życie swojej mamie, kiedy ta dostała ataku padaczki. Gdyby nie rozmowa dzień wcześniej, sprawa mogłaby potoczyć się inaczej. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Matka nauczyła tego syna. Dzień później 4-latek uratował jej życie
Czterolatek został bohaterem (Facebook)

Monty z australijskiego Launceston wykazał się postawą godną osoby dorosłej. Historię wielkiego bohaterstwa czterolatka przedstawił na Facebooku departament zdrowia Tasmanii. W nagłej i bardzo stresującej sytuacji chłopiec zachował wzorową przytomność umysłu. Wszystko za sprawą rozmowy, którą odbył z mamą dzień wcześniej.

W domu rodziny Monty'ego doszło do dramatu. Czterolatek przebywał w nim wraz ze swoją mamą, kiedy ta nagle się przewróciła. Chłopiec nie spanikował i zachowując niezwykłą, jak na swój wiek, trzeźwość umysłu zadzwonił na numer alarmowy. Dyspozytorka usłyszała od malca, że jego mama się przewróciła, a on nie wie, co ma zrobić.

Rozmowa z chłopcem przebiegła dość płynnie. Monty powiedział kobiecie, że nie zna swojego adresu. Z drugiej strony przekazał jednak informację o psie, który znajdował się na terenie posesji. Zdradził, że czworonóg będzie szczekał na ratowników, jednak nic im nie zrobi. Dyspozytorka Maggie Brodeur trzymała go na linii przez 14 minut, aby zlokalizować sygnał połączenia. W tym czasie instruowała czterolatka, jak ma postępować.

Uratował życie matki

Dzięki sygnałowi telefonu udało się zlokalizować dom, w którym Monty czekał z mamą na pomoc. Na miejsce pojechało dwóch ratowników medycznych, którzy udzielili kobiecie przechodzącej atak padaczki niezbędnej pomocy. Medycy nie ukrywali zdziwienia, że czterolatek potrafił wezwać pomoc, a następnie we właściwy sposób stosować się do zaleceń wydawanych przez dyspozytorkę. Chłopiec został nazwany przez nich superbohaterem, jednak w odpowiedzi stwierdził, że nim nie jest. Zapewne nie zareagowałby poprawnie, gdyby zaledwie dzień wcześniej mama nie pokazała mu jak i gdzie powinno się dzwonić, gdy dzieje się coś niepokojącego.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Xxxx
3 miesiące temu
Niski wzrostem ale wielki duchem.
Wierzący
3 miesiące temu
Wg. niektórych opinii dzieci i ryby głosu nie mają? Mądrość dziecka jest niepowtarzalna.
M27
3 miesiące temu
Mały Wielki Bohater!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić