Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Zuzanna Sierzputowska
|

Na weselu zagrali disco polo. Reakcja warszawianki zażenowała internautów

854
Podziel się

Muzyka podczas wesela to jeden z warunków udanej zabawy. Disco polo dość często towarzyszy gościom podczas tej uroczystości. Pewna warszawianka opisała jedną z imprez, w której niedawno brała udział. Wybór muzyki sprawił, że szybko ją opuściła.

Na weselu zagrali disco polo. Reakcja warszawianki zażenowała internautów
Disco polo na weselu to obciach? (Getty Images, kkshepel)
bEKvxqid

Disco polo ma tak samo wiele fanów, co przeciwników. Dla jednych ta muzyka jest szczytem bezguścia, dla innych - receptą na udaną imprezę. Swoją opinią podzieliła się w sieci uczestniczka jednego z wesel, podczas którego goście byli zmuszeni bawić się właśnie przy tym gatunku muzycznym. Kobieta nie wytrzymała i opuściła imprezę.

Disco polo na weselu to przeżytek?

Warszawianka opisała swój przypadek w Internecie. Zrelacjonowała, że DJ puszczający muzykę stawiał wyłącznie na kawałki disco polo, co sprawiło, że nie miała się przy czym bawić. Dla kobiety taka playlista to brak klasy i pomysłu na oryginalną weselną imprezę.

- No nie wytrzymałam tego, wyszłam. Teraz zawsze wcześniej, już przy zapraszaniu, upewniam się, czy na imprezie będzie disco polo. Jeśli tak, nie idę. Trzeba mieć klasę i poziom - stwierdziła.

bEKvxqif

Disco polo na weselu - synonim dobrej zabawy czy kompromitacja?

Temat disco polo budzi ogromną dyskusję. Proste rytmy tej muzyki sprawiają, że bez problemu do niej zatańczymy. Gatunek ten jednak nie dla każdego przypada do gustu. Co mówią dane? Przeprowadzone badanie nie pozostawia złudzeń. Większość, bo aż 50 procent ankietowanych stwierdziło, że aby weselna zabawa była udana, musi na niej pojawić się disco polo. Przeciwników disco polo znalazło się zaledwie 23 procent, pozostałe 27 procent wstrzymało się od zabrania jednoznacznego stanowiska.

bEKvxqil

Warto też spojrzeć na pewną zależność. Około 56 procent ankietowanych to mieszkańcy wsi, niewiele mniej, bo 55 procent badanych mieszka w małych lub średnich miastach. 38 procent wielbicieli disco polo mieszka w dużych miastach. W przeprowadzanej ankiecie zdecydowało się wziąć udział 1048 osób, które ukończyły 18. rok życia. Najmniej fanów tej muzyki znajduje się wśród badanych, którzy ukończyli 45 lat.

Zobacz także: Magdalena Narożna: "Ludzie w stolicy słuchają disco polo!"
bEKvxqiG
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(854)
benek
13 godz. temu
nikt jej do tańca ie poprosił to wyszła
z gruby rury
3 dni temu
...to teraz paniusia może sobie iść potańczyć na Konkursie Chopinowskim... będzie miała klasę i poziom...a co do disco polo: na trzeźwo nie przepadam, ale po wypiciu kilku płytszych robię się bardzo tolerancyjny... disco polo jest gatunkiem muzyki rozrywkowej który jest na wskroś polski - podobnie jak italodisco we Włoszech czy Heimatmelodie w Niemczech i tu naprawdę Polacy nie mają się czego wstydzić... disco polo jest chętnie słuchane na imprezach z alkoholem w Skandynawii, Rosji oraz we wschodniej części Europy...na zachodzie mało popularne ze względu na słabą promocję tego gatunku... naprawdę, takie reakcje jak u tej paniusi świadczą o kompleksie wyższości spowodowanym niską wiedzą o historii muzyki rozrywkowej jak również snobizmem połączonym z głębokim brakiem poczucia humoru...
#@#
7 dni temu
Coś mi się wydaje że Ci co piszą przeciw disco polo tak naprawdę nie wiedzą czy je lubią czy nie. Wyobraźcie sobie na weselu Pink Floyd, Deep Purple czy Kabaret Starszych Panów. To dopiero było by wesele.
bEKvxqiH
Gucio
1 tyg. temu
Tylko większość tych wielko miastowych pochodzi z małych miejscowości a wręcz ze wsi .Tylko do tego się nie przyznają .A słoma i tak im wystaje z butów. A wykształcenie nie zawsze idzie z kulturą .Uszanujmy wszystkich i nie segregujmy ludzi po pochodzeniu .A na pana trzeba mieć wygląd i pochodzenie .W tym artykule jest dużo nienawiści klasowej .co najgorsze To wieś i mało miasteczkowi .Tylko wielko miastowi w większości pochodzą ze wsi .
ździś
1 tyg. temu
Ta pani nie piła,to proste.
Sylwia
1 tyg. temu
Najważniejsze powinno być zdanie pary młodej w tym temacie .Jeśli oni chcą disco polo to inni powinni się dostosować. Ewentualnie mogą nie iść na wesele jeśli coś im się nie podoba .Wiadomo że na większości wesel króluje disco polo bo przy tym można się pobawić i nie ukrywajmy tą muzykę lubi wielu ludzi .W związku z tym każdy patrzy raczej na ogół a nie na wyjątki które lubią metal albo techno .Osobiście nie mam nic do techno ...każdy słucha tego co lubi ale trudno przy tym tańczyć na weselu podobnie jak przy walcu czy polonezie .
d_f
1 tyg. temu
E tam. Ja też tego nie słucham i uważam za bezguście ale na czyimś weselu fochów bym nie stroił. To bardzo nieuprzejme. Prawda jest taka, że na weselach większość ludzi chce się przy tym bawić i tyle. Wesele jest dla młodej pary i to ona ustala dobór muzyki a nie roszczeniowi goście o niestandardowych gustach.
Alle Oso Hozi
1 tyg. temu
Bo Białego Misia trzeba najpierw Bocianem lub Soplicą rozruszać
Agata
1 tyg. temu
Diskopolowcy się obrażają? To idźcie na wesele gdzie będą grać tylko tango, poloneza itp. zaraz was wszystkich diskopolowcow by wymiotło
Jarek
1 tyg. temu
Wszędzie ten badziew. Nie można pójść na sylwestra, na wesele. Wszędzie cholerne disco polo! Syf i szczyt żenady!
lolo
1 tyg. temu
"artyści" śpiewający disco polo to po prostu wiejscy pieśniarze.
aszi
1 tyg. temu
nie "warszawianka" tylko "słoiczka"!
eusebio
1 tyg. temu
Nie zapraszajcie warszawianek na wesela. Głupie są!
bEKvxqiz
bones
1 tyg. temu
U mnie było tylko 4 kawałki disco-polo (na życzenie od gości i to z playbacku bo mieliśmy kapelę, która discopolo po prostu nie grała). Reszta to klasyka rocka, rock'n rolla i polskie klasyki. Zabawa była niesamowita - mało kto zostawał przy stole.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić