Nie wkładaj ząbków czosnku do nosa. Lekarka ostrzega przed tiktokowym trendem

54

TikTokowy challange, który polega na wkładaniu ząbków czosnku do nosa, aby oczyścić zatoki, jest niebezpieczny. Lekarze już grzmią o konsekwencjach.

Nie wkładaj ząbków czosnku do nosa. Lekarka ostrzega przed tiktokowym trendem
Nie rób tego challange’u. Nie wkładaj ząbków czosnku do nosa, błagają lekarze. (TikTok)

Niestety. Dziwaczny trend z wykorzystaniem czosnku przyjął się wśród młodzieży na TikToku. Rozaline Katherine jest jedną z wielu, która opublikowała nagranie, na którym sama sprawdza metodę z wkładaniem czosnku do nosa. Ten sposób ma według wielu TikTokerów pomóc wyleczyć chore zatoki.

29-latka w krótkim filmiku pokazuje, jak wkłada sobie dwa ząbki czosnku do każdej z dziurek w nosie i trzyma je przez około 10-15 minut. Po usunięciu czosnku z jej nosa wypływa wydzielina.

- Nie sądziłam, że to zadziała, dlatego nakręciłam to bardziej jako żart - powiedziała Rozaline Katherine w rozmowie z "The Mirror". Jej wideo zostało obejrzane ponad 4,4 mln razy.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Wiele osób, które przyjmuje wyzwanie, skarży się później na ból śluzówek nosa. Dani Audas (@daniaudas) ostrzegła swoich obserwatorów, aby nie kroić czosnku, ponieważ gdy to zrobiła, miała uczucie pieczenia w nosie. Inna użytkowniczka nagrała siebie z czosnkiem w nosie i pisała o dyskomforcie. - To boli - przyznała przed głośnym kichnięciem.

Jednak lekarze ostrzegają przed wkładaniem czosnku do nosa. - Można nabawić się stanów zapalnych w wyniku brania udziału w wyzwaniu - mówi Neila Bhattacharyya, laryngolożka. - Organizm zacznie reagować na substancje chemiczne w czosnku, co spowoduje kontaktowe zapalenie skóry w nosie. Niektóre ząbki czosnku są naprawdę mocne i mogą dodatkowo podrażnić śluzówkę - dodała.

Dr Bhattacharyya mówi również, że czosnek daje "fałszywe poczucie" ulgi ze względu na silny zapach. Zamiast tego zaleca zakup specjalnego sprayu do nosa.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Zobacz także: Prof. M. Parczewski o szczepieniach kobiet w ciąży
Autor: AML
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić