Polki chętnie wychodzą za mąż za mężczyzn zza Odry. Liczby szokują

167

Polki chętnie wychodzą za mąż za obcokrajowców. Popularnością wśród rodaczek cieszą się między innymi Niemcy. Obliczono, ile kobiet z naszego kraju zdecydowało się powiedzieć "tak" wybrankowi zza granicy na Odrze. Te liczby mogą nas zaszokować.

Polki chętnie wychodzą za mąż za mężczyzn zza Odry. Liczby szokują
Polki chętnie wychodzą za mąż za Niemców. Liczby są wstrząsające (Getty Images)

Na temat tendencji naszych rodaczek do małżeństw z Niemcami napisał m.in. jeden z autorów publikujących na stronie Salon24. Posługujący się pseudonimem "Głos pokolenia 90" felietonista podał, że od lat 60. XX wieku na małżeństwa z sąsiadami zza Odry zdecydowało się aż 114 tys. kobiet.

Polki biorą śluby z Niemcami. Ich liczby idą w tysiące

Co więcej, tendencja Polek do brania ślubów z Niemcami nie "działa" w drugą stronę – o wiele mniej Polaków decyduje się prosić o rękę sąsiadek zza Odry. Do tej dysproporcji przyczyniło się istnienie biur matrymonialnych, których twórcy swatali nasze rodaczki z zachodnimi mężczyznami, a które wyrastały niczym grzyby po deszczu w latach 90. i około 2000 roku.

Ponieważ emigrantki z Polski tak często wiążą się z Niemcami, nasi rodacy, którzy także zdecydowali się na wyjazd, uskarżają się na samotność. Dodatkowo nie wszystkie śluby z sąsiadami zza Odry odbywają się w ich ojczyźnie – niektórzy obcokrajowcy biorą Polki za żony w ojczyźnie samych narzeczonych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Joanna Opozda żałuje ślubu z Antkiem Królikowskim. "Zawiodłam się na miłości"

Polacy chętniej niż z sąsiadkami z Zachodu żenią się z tymi ze Wschodu. Jak czytamy w Salon24, w 2021 roku 1839 razy nasi rodacy wzięli za żony obywatelki Ukrainy. Dla porównania, w tym samym przedziale czasowym aż 2350 razy Polki powiedziały "tak" Niemcom – w ojczyźnie panów młodych.

Według "Głosu pokolenia 90" taka dysproporcja nie doprowadzi do niczego dobrego. Może nawet dojść do sytuacji, kiedy wielu Polaków, o ile nie zaczną rozglądać się za narzeczonymi za granicą, nie zdoła założyć rodziny.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić