Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksandra Lewandowska
Aleksandra Lewandowska
|

Ten trik powinni znać wszyscy. Ochroni rośliny przed chorobami i szkodnikami

5
Podziel się

Który z miłośników zieleni nie chciałby, aby jego rośliny były zawsze piękne i zdrowe? Istnieje na to bardzo prosty sposób! Jeżeli zauważacie, że zaczynają one więdnąć, a nie wiecie, dlaczego tak się dzieje, włóżcie do doniczki zapałki.

Ten trik powinni znać wszyscy. Ochroni rośliny przed chorobami i szkodnikami
Ten trick znają wszyscy (YouTube, Health & Fitness)
bETxybqt

"Ratowanie" roślin poprzez zapałki włożone do doniczki to sposób, który jest znany na całym świecie. Uchroni on wszystkie kwiaty doniczkowe przed chorobami i szkodnikami, dzięki czemu one dalej będą cieszyły się długim zdrowiem, a wy - ich pięknym wyglądem.

Co zrobić, kiedy roślina więdnie i usycha?

Ratunkiem na więdnące i usychające rośliny jest pudełko zapałek. Jeżeli chcesz zapobiec wszelkim chorobom, atakom pasożytów, robaków czy grzybów u swoich roślin doniczkowych wbij kilka zapałek główkami do dołu. Pamiętaj, aby zachować między nimi około pięciocentymetrowe odstępy. Następnie podlej roślinę (nie przelej) i gotowe!

bETxybqv

Dlaczego akurat ten sposób jest skuteczny? Wszystko tkwi w rozpuszczeniu się siarki na czubkach zapałek. Ta niewielka ilość odstraszy wszystkie niemile widziane szkodniki, ale, co ważne, nie zaszkodzi roślinie. Zapałki należy pozostawić w doniczce najlepiej na dwa dni. Siarka powinna się do tej pory rozpuścić w glebie oraz rozprowadzić po ziemi.

Prawidłowe dbanie o rośliny

O czym jeszcze warto pamiętać, aby utrzymać rośliny w zdrowiu? O pozbywaniu się obumarłych pędów, liści i kwiatów, bo to właśnie one są często powodem rozwijania się w doniczce zarazków, które później powodują choroby.

bETxybqB

Wiele roślin nie toleruje wysokich temperatur, dlatego odsuń je lepiej od ciepłych miejsc, takich jak grzejnik czy kominek. Nie zapomnij, aby dostosować rozmiar doniczki i glebę do danej rośliny. Podłóż jej też podstawkę z wodą, dzięki czemu sama będzie mogła regulować sobie poziom wilgoci.

Jeżeli zauważasz, że roślina zaczyna usychać, zafunduj jej małą kąpiel korzeni. Do miski nalej wodę, tak, żeby zakrywała połowę doniczki i pozostaw na ok. 20 minut. Następnie wyjmij i pozostaw do odcieknięcia nadmiaru wody. Taki trick powinien jej szybko pomóc.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

bETxybqC

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Zobacz także: Mieszanki ziemi dla roślin. Jak wybrać odpowiednie podłoże?
bETxybqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
grzegorz
4 miesiące temu
Jak roślina więdnie to się ja obficie podlewa i nie potrzeba jej moczyć w innym pojemniku. Czy autor będzię moczyć dużą ciężką kamienną donnicę z dużą palmą w niej?
Kolo
4 miesiące temu
A skąd wziąć zapałki jak nie ma w sklepie
Stasia109
4 miesiące temu
Ja tak zrobiłam i roślin na padła...
bETxybqX
Jacket
4 miesiące temu
Siarka jako pierwiastek jest nierozpuszczlna w wodzie. W zwiazkach już tak.
Dany
4 miesiące temu
Ciekawy artykuł dziękuję.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić