aktualizacja 

W którą stronę biegnie Mario? Zagadka bije rekordy popularności

22

Ta gra i serial biły prawdzie rekordy popularności w latach 90. Mario i Luigi to dwaj włoscy hydraulicy, którzy przedzierają się przez Grzybowe Królestwo, aby ocalić księżniczkę Peach. Teraz wciąż są popularne, a w sieci rekordy popularności bije pewna zagadka. W którą stronę biegnie po schodach Mario? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista!

W którą stronę biegnie Mario? Zagadka bije rekordy popularności
W którą stronę biegnie Mario? (Reddit)

To kolejna forma złudzenia optycznego. Patrzącym na nią przysparza niemało kłopotów. Wytęż wzrok i udziel poprawnej odpowiedzi. Na całe zadanie masz tylko pięć sekund! Jeśli prawidłowo odgadniesz, możesz cieszyć się ze swojego bardzo wysokiego poziomu inteligencji (w skali IQ). Gotowy? Do dzieła.

Jeden z odcinków animacji "Super Mario Bros Super Show Cartoon" z 1989 roku ("Przygody braci Mario") przedstawia, jak Mario ubrany w białe ogrodniczki i czapkę biegnie po schodach przez krętą wieżę. Chce uratować porwaną Joliet. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie pewien moment w kreskówce. O co chodzi?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Od okładki CKM do wspólnoty chrześcijańskiej

Spróbuj rozwiązać zagadkę z Mario

Ten epizod podzielił widzów Mario, o czym pisze "The Sun". Ciężko się bowiem zorientować, czy Mario biegnie po stopniach w górę, czy może zbiega po nich w dół. Jak wskazuje tabloid, pewien zdziwiony fan zamieścił w mediach społecznościowych kadr z klipu i podpisał: "straciłem orientację, w którą stronę prowadzą te schody?

Na pierwszy rzut oka zdaje się, że lubiana postać zbiega ze schodów. Czy to jednak prawda? Wciąż nie jesteś pewien poprawnej odpowiedzi? Spójrz na lewą stopę Mario. Teraz już zapewne widzisz, że to niemożliwe, by znalazła się ona w takim ułożeniu w tym przypadku. Co to oznacza? Otóż to, że Mario wbiega po stopniach do góry! Zdziwiony?

Zagadka podzieliła fanów Mario. Część z nich nie dowierzała, gdy poznała prawdziwą odpowiedź. "Omg, byłem taki pewny, pomyliłem się" oraz "Podczas tej jednej konkretnej sceny nadal wygląda tak, jakby schodził" – przytacza tylko niektóre wypowiedzi The Sun. Inni wskazywali prawidłowo.

Zdecydowanie w górę, tylko spójrzcie jak ma ustawione stopy na schodach - cytuje The Sun.
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić