aktualizacja 

Wrzuć do ogródka. Momentalnie zatrzyma inwazję ślimaków

142

Inwazja ślimaków potrafi dać się we znaki każdemu ogrodnikowi. Zanim udamy się do sklepu po odpowiedni środek, warto wypróbować domowe metody. Jedna z nich ma być szczególnie skuteczna.

Wrzuć do ogródka. Momentalnie zatrzyma inwazję ślimaków
Tak domowymi metodami zwalczysz ślimaki w ogrodzie (Adobe Stock, KAZLOVA IRYNA)

Ślimaki potrafią zniszczyć grządki, kwitnące rośliny ozdobne i poważnie wpłynąć na humor osób, które dbają o swoje działki. Istnieje wiele sposobów na to, by uniknąć inwazji tych szkodników. Co ciekawe, wiele domowych metod wykorzystuje produkty, które zwykle lądują w śmietniku lub na kompoście. Jak zatem zabrać się do walki ze ślimakami?

Jeżeli jesteś wielbicielem cytrusów, broń na ślimaki masz w swoim domu

Według osób, które wprawiły się w systematycznej walce ze ślimakami, stworzenia te wyjątkowo przepadają za pewnym owocem. Rozrzucenie jego skórek przy roślinach działa jak pułapka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prawdziwa inwazja ślimaków. Jak się ich pozbyć w prosty sposób?

Ślimaki szybko wyczują ulubiony zapach i zejdą się w jedno miejsce. Okazuje się, że w ten sposób działa... skórka od grejpfruta. Zapach i smak tego cytrusa to dla ślimaków afrodyzjak. Gdy szkodniki zbiorą się przy grejpfrutowych skórkach, bez problemu wyniesiemy je z naszego ogrodu. Jeżeli jednak sami nie przepadamy za tym owocem, nic straconego. Sposobów na ślimaki jest znacznie więcej.

Nie tylko grejpfrut. Tymi sposobami pozbędziesz się ślimaków

Istnieją jeszcze co najmniej dwie domowe i sprawdzone metody na grasujące w ogrodzie ślimaki. Jeżeli tylko w naszej lodówce znajdują się jajka i mamy w domu przynajmniej jednego kawosza, śmiało możemy wypróbować jeden z poniższych sposobów.

Pierwszy z nich dotyczy skorupek po jajkach. Wystarczy, że pokruszone skorupki rozsypiemy przy roślinach, które są celem żerowań ślimaków, a szkodniki będą je omijać szerokim łukiem. Przy okazji produkt ten stanowi świetny nawóz, który wzbogaca glebę o mineralne składniki.

Posiadasz w domu fusy ze zmielonej kawy? Ślimaki wprost nie znoszą tego zapachu, dlatego rozsypanie zużytych kawowych fusów sprawi, że szkodniki te przestaną atakować nasze grządki.

Najlepszy sposób na pomrowy

Ostatnią metodę możemy zastosować na pomrowy, czyli ślimaki bez skorupek, które najczęściej atakują sadzonki warzywne. Na początku ułóżmy liście warzyw kapustnych lub długie liście cukinii, które stanowią dla ślimaków smakowity kąsek, tuż pod roślinami, czy też na dole podwyższanej grządki. Liście należy wymieniać co dwa, trzy dni. Pomrowy to wyjątkowo leniwe stworzenia. Jeżeli zapewnimy im pożywienie, nie będą się wspinać wyżej, by zaatakować posadzone przez nas rośliny.

Autor: ZS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić