aktualizacja 

Wyjeżdżasz? Włóż monetę do zamrażalnika. Mało kto zna tę sztuczkę

89

Sezon na urlopy możemy uznać za rozpoczęty. Jeżeli planujesz dłuższy wyjazd, koniecznie zadbaj o kilka rzeczy. Jedną z nich jest zabezpieczenie zamrażalnika. Dzięki temu unikniesz poważnych konsekwencji po powrocie z wakacji.

Wyjeżdżasz? Włóż monetę do zamrażalnika. Mało kto zna tę sztuczkę
Sztuczka z monetą w zamrażarce może uratować ci zdrowie (archiwum prywatne, archiwum prywatne)

Wybierając się na wyczekane wczasy, pamiętaj o kilku zasadach, które mogą ci później uratować zdrowie, a w skrajnych przypadkach nawet życie. Sporo osób zapomina o zasadach bezpieczeństwa i wyjeżdżając z domu na dłużej, popełnia pewien błąd. Chodzi o zamrażarkę, którą większość z nas ma w swoim domu. Nieuwaga może nas kosztować zatruciem po powrocie. Aby go uniknąć, warto zastosować trik z monetą.

Wyjeżdżasz? Zabezpiecz zamrażarkę i zadbaj o zdrowie

Kiedy wyjeżdżamy na wakacje, niektóre urządzenia, jak np. zamrażarkę, pozostawiamy włączone - w końcu w środku mamy zamrożone różne produkty. Letnie miesiące to czas zwiększonej aktywności burz, co często wiąże się z przerwami w dostawach prądu. Jeżeli trwa ona stosunkowo długo, żywność umieszczona w zamrażarce może się szybko zepsuć. Kiedy wyjeżdżamy i nie mamy możliwości, aby ktoś zaopiekował się naszym mieszkaniem, zadbajmy o to, aby po powrocie nie mieć żołądkowych problemów. Niezawodnym sposobem na sprawdzenie zamrażarki jest sztuczka z monetą.

Wystarczy, że wlejemy do kubka zimną wodę i umieścimy go w zamrażarce. Gdy powstanie lód, na jego powierzchni umieszczamy monetę. Tak przygotowaną konstrukcję na nowo umieszczamy w zamrażarce i pozostawiamy na czas naszych wakacji. W ten oto sposób po przyjeździe dowiemy się, czy w trakcie naszej nieobecności były przerwy w dostawie prądu - jeśli moneta ciągle znajduje się na wierzchu, możemy spokojnie sięgać po zamrożoną żywność.

Zamrażarka nie pracowała na okrągło? Miej tego świadomość

Jeżeli odkryjemy, że podczas naszego wyjazdu nie było prądu, a moneta znajduje się w innym miejscu, niż została przez nasz zostawiona, musimy zachować szczególną ostrożność. Rozmrażanie i ponowne zamrażanie może spowodować, że w żywności rozwiną się bakterie, a produkty zwyczajnie się zepsują. W takiej sytuacji mięso absolutnie nie nadaje się do spożycia - próba zjedzenia go może skończyć się tragicznie.

Zobacz także: Jak długo przechowywać żywność w zamrażalniku?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: o2pl

Autor: ZS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić