aktualizacja 

Wylewasz go do zlewu w kuchni? Zobacz na własne oczy, czym to grozi

157

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych w kuchni, jest wlewanie oleju i innych tłuszczy do zlewu lub toalety. To poważny błąd, który może wywołać wiele szkód. Nigdy tego nie rób.

Wylewasz go do zlewu w kuchni? Zobacz na własne oczy, czym to grozi
To się dzieje, gdy wlewasz olej do kanalizacji. Nigdy tego nie rób (Pixabay, Pixabay)

Wylewanie tłuszczu do kanalizacji to poważny błąd. Niektórzy robią to notorycznie pozbywając się w ten sposób np. resztek oleju. W wielu domach zazwyczaj trafia on do zlewu lub toalety. Spółka Aquanet pokazała konsekwencje takiego zachowania.

Nigdy tego nie rób, tłuszcz wlany do kanalizacji stwarza poważne problemy. Wlewany do wody tężeje i stwardniały osadza się na rurach. W ten sposób tworzą się zatory zapychające swobodny przepływ ścieków.

Olej wlany do kanalizacji - nigdy tego nie rów

Tłuszcz nie rozpuszcza się w wodzie. Wszystko co jest od niej cięższe utknie i trudno będzie się tego pozbyć. Spółka Aquanet pokazała zdjęcia wykonane bezpośrednio w sieci kanalizacyjnej.

Gorący tłuszcz wylewany do zlewu stygnie i twardnieje w sieci kanalizacyjnej. Następnie osadza się na ściankach przewodów tworząc twardą, trudną do rozbicia skorupę - zmniejszając tym samym przekrój czynny kanału dławiąc przepływ ścieków oraz tworząc zatory - fachowo wyjaśnia problem Aquanet.

Z wpisu dowiadujemy się też, że "w takiej sytuacji utrudniona jest także inspekcja wykonywana w sieci". Gdy specjalistyczny sprzęt natrafia na zator, nie jest w stanie wykonać odpowiednich pomiarów. Zdjęcia ze zdarzenia można zobaczyć niżej.

Koła kamery inspekcyjnej, gdy trafiają na takie podłoże, ślizgają się na ściankach przewodu, co uniemożliwia często przejazd kamery przez cały odcinek. Nie śmieć w sieć! - apelują specjaliści.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Gdzie wylać olej po smażeniu? Tłuszcz nie powinien trafić do zlewu lub toalety
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić