aktualizacja 

Wystarczy położyć. Kuny się już więcej nie zbliżą

87

Kuny domowe potrafią być bardzo uciążliwe. Jeżeli tylko dostaną się na teren naszego domu, ciężko będzie się ich skutecznie, ale bezpiecznie dla nich pozbyć. Istnieją jednak pewne sprytne sposoby, które mogą być pomocne.

Wystarczy położyć. Kuny się już więcej nie zbliżą
Kuny domowe potrafią być bardzo uciążliwe / zdjęcie poglądowe (Adobe Stock, Horst Schmidt)

Choć kuny domowe są niedużymi ssakami i wyglądają bardzo niewinnie, potrafią doprowadzić do wielu szkód. Przez długi czas były kojarzone przede wszystkim z terenami wiejskimi, z których postanowiły się przenieść na tereny miejskie. Kuny opanowały bowiem budynki, poddasza czy pomieszczenia gospodarcze, w których się wręcz zadomowiły. Jak możemy je skutecznie odstraszyć, by już do nas nie wracały?

Jak pozbyć się kun domowych?

Najlepszym i najtańszym sposobem na uniknięcie kun domowych jest ten, aby zadbać o to już na etapie budowy. Przede wszystkim należy dopilnować, aby nie było żadnych miejsc i wolnych przestrzeni, przez które kuny mogłyby się dostać na poddasze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagrania z Gdańska zaskakują. Dzikie zwierzęta przyłapane pod blokiem

Innym, ale równie skutecznym sposobem jest wykorzystanie preparatów zapachowych, które odstraszają te małe drapieżniki lub pułapek żywołownych w postaci klatek, dzięki którym kuny zostaną złapane i będą mogły zostać przeniesione do bezpiecznego miejsca na zewnątrz. W klatkach należy umieścić jedzenie, takie jak jajko bądź mięso z kurczaka. Gdy kuny sięgną po pokarm, klatka zostanie automatycznie zablokowana.

Ten domowy sposób pomoże pozbyć się kun

Rozwiązaniem, które jest znane od lat, a które bardzo dobrze działa na pozbycie się kun domowych, jest pozostawienie w miejscu, gdzie przebywają - na poddaszu czy w pomieszczeniu gospodarczym, sierści, np. psa. Zapach sierści wywoła u kuny strach i niepokój, wskazujący na możliwość spotkania się z groźnym przeciwnikiem. Dzięki temu kuny będą unikały tego miejsca, a najprawdopodobniej - więcej go nie odwiedzą.

W przypadku, kiedy kuny są wyjątkowo uciążliwe, a żaden z powyższych sposób na nie nie działa, warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże rozwiązać ten problem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Autor: ALLE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić