Zuzanna Sierzputowska| 
aktualizacja 

Zainwestowała 8 tysięcy w bunkier. "Mówią, że jestem szalona"

130

38-letnia Rowan spędziła około dziesięciu lat na zbieraniu zapasów, które pomogą jej przetrwać koniec świata. Kobieta posiada również ukryty prywatny schron. Nie ma zamiaru ryzykować i woli być gotowa na wszystko, co niektórym osobom z otoczenia wydaje się dość dziwne.

Zainwestowała 8 tysięcy w bunkier. "Mówią, że jestem szalona"
Rowan robi furorę na TIkToku, publikując nagrania z przygotowań na apokalipsę (TikTok, rowanmackenziefraser)

TikTokerka od lat przygotowuje się na to, iż pewnego dnia przyjdzie czas na ewakuację z domu. Rowan woli zawczasu przygotować się na każdą okoliczność. Właśnie z tego powodu postanowiła zainwestować sporą kwotę w wybudowanie schronu. Szafki zaczęła zaopatrywać żywnością w puszkach już 11 lat temu. 38-latka przyznaje, że wiele osób nie rozumie jej zachowania, a wręcz je wyśmiewa.

Strach przed apokalipsą sprawił, że rozpoczęła budowę bunkru

Rowan już lata temu stwierdziła, iż nie ma na co czekać. W przypadku wojny czy innego kataklizmu trzeba być gotowym na to, jak bardzo zmieni się życie. Kobieta oszczędności pod postacią ośmiu tysięcy brytyjskich funtów (czyli prawie 45 tysięcy złotych!) zainwestowała w budowę schronu, w który przeistoczyła swoją piwnicę. W międzyczasie zaczęła też gromadzić żywność o długiej dacie przydatności. Nauczyła się również konserwować żywność. Oprócz zapasów żywnościowych Rowan zakupiła też cały arsenał broni.

- Najważniejszym elementem każdego bunkra jest obrona - stwierdziła w jednym z tiktoków.

Myśląc o tym, co będzie w przypadku, gdy żywność zacznie się kończyć, 38-latka ma w planach polowania, do których również przyda się zakupiona broń.

- Zleciłam wykonanie tajnego bunkra do celów przygotowawczych. Mam w nim wystarczająco dużo zapasów dla trzyosobowej rodziny na około dwa lata (...). Przygotowuję się na razie, ponieważ z dnia na dzień nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć - tłumaczy.

Wiele osób jest w szoku. Nie wszyscy rozumieją postępowania Rowan

Kobieta twierdzi, że w obecnych, niepewnych czasach, każdy powinien być przygotowany na różne scenariusze. Jedzenie i bezpieczne miejsce są niezbędne do życia, dlatego nie widzi nic nienormalnego w swoim postępowaniu. Rowan podliczyła, że dotychczas gromadzenie rzeczy niezbędnych na wypadek apokalipsy czy wojny wydała ponad 15 tysięcy funtów. Jej nagrania pokazujące bunkier oraz zapasy żywności szybko zdobyły miliony wyświetleń na TikToku. Nie wszyscy internauci zachwalają jej postępowanie. Część użytkowników aplikacji twierdzi, że zmarnowała jedynie pieniądze.

"To mnie tak przeraża. Dlaczego w takim razie sprowadzać dzieci na taki świat";
"Czy pani wie coś, czego my nie wiemy? Jest powód do strachu?";

Rowan tłumaczy, że nie tylko na TikToku spotyka się z podobnymi komentarzami. Bliscy 38-latki twierdzą, że... oszalała, a jej działania są zbędne.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Okazuje się jednak, że społeczność "przygotowujących się na zagładę" jest coraz większa. Sama Rowan udostępnia na swoim tiktokowym koncie wypowiedzi i nagrania innych internautów, którzy również pracują nad własnymi schronami oraz zapasami żywności i leków.

Zobacz także: Kim są polscy preppersi?

Źródło: o2pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić