Zawieś worek z wodą na oknie. Genialny patent prosto ze wsi

27

Problem much w domu jest szczególnie odczuwalny w okresie letnim, kiedy to zdecydowanie częściej decydujemy się na wietrzenie naszych mieszkań, a okna pozostają otwarte przez większość dnia. Właśnie wtedy muchy z łatwością dostają się do wnętrza naszych domów, co jest irytujące, zwłaszcza że pozbycie się ich bywa nie lada wyzwaniem. Na szczęście, istnieje prosty sposób, który pozwala skutecznie je odpędzić.

Zawieś worek z wodą na oknie. Genialny patent prosto ze wsi
Jak pozbyć się much z domu? Tiktokerka poleciła prosty sposób (TikTok)

Muchy w domu stanowią niezwykle uciążliwy problem, z którym nie trzeba nikogo specjalnie zapoznawać. Gdy temperatura na zewnątrz zaczyna rosnąć, a my coraz częściej decydujemy się na otwieranie okien, te uporczywe owady niemal natychmiast dostają się do naszych mieszkań.

Muchy domowe są przede wszystkim przyciągane przez materię organiczną, taką jak na przykład gnijące owoce, warzywa czy śmieci. Niestety, nie tylko są one irytujące, ale również mogą przenosić niebezpieczne zarazki. Dlatego też, lepiej nie dopuścić do sytuacji, w której zaczynają pojawiać się w naszych domach.

Jedna z użytkowniczek TikToka podzieliła się swoim sposobem na muchy w domu. Jak wyjaśniła, wystarczy zawiesić w oknie worek z wodą. Kobieta mieszka wraz z rodziną w pobliżu pól uprawnych, co sprawia, że musi zmagać się z problemem wielu owadów. Na szczęście, udało jej się znaleźć skuteczny i bardzo prosty sposób, który sprawi, że muchy będą trzymać się z dala od jej mieszkania. - Mały trik dla każdego, kto ma do czynienia z muchami - powiedziała w nagraniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Triki na sprytne sprzątanie, których nauczyła mnie mama

Jak skutecznie odpędzić muchy z domu? Okazało się, że wystarczy zawiesić zwykły foliowy worek z wodą w pobliżu drzwi lub okna – to powinno powstrzymać owady i sprawić, że będą omijać nasze mieszkanie szerokim łukiem.

Kobieta zdecydowała się przetestować ten sposób. Zawiesiła dwa worki na framudze drzwi prowadzących do ogrodu. - Nie miałam żadnych much w ciągu ostatnich kilku godzin, podczas gdy normalnie są setki i muszę korzystać ze sprayu - podkreśliła.

Komentujący byli zachwyceni. "Zdecydowanie ogromna poprawa"

Fani użytkowniczki TikToka byli zachwyceni jej metodą. Zapowiedzieli, że wypróbują ją we własnych domach. "Dwa dni i miałem w domu może pięć much, zwykle pojawiają się dziesiątki" - podkreślił jeden z internautów. - "Zdecydowanie ogromna poprawa".

Jeden z użytkowników podzielił się także swoim sposobem na muchy. "Słyszałem, że jeśli umieścisz w oknie lśniące miedziaki, dla much będą one wyglądały jak oczy drapieżników, więc będą trzymać się z daleka" - napisał.

Autor: ŁD
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić