aktualizacja 

Zrób to koniecznie. Ukryty tryb zimowy w oknach. Mało kto o nim wie

74

Zima zbliża się wielkimi krokami. Warto się na nią przygotować nie tylko zaopatrując piwnice w opał, ale również przygotowując na zimne dni swoje okna! Nie każdy wie, że mają ukryty tryb zimowy. Dzięki niemu można naprawdę sporo zaoszczędzić!

Zrób to koniecznie. Ukryty tryb zimowy w oknach. Mało kto o nim wie
Ukryty tryb zimowy w oknach. Dzięki niemu sporo zaoszczędzisz (Genialne.pl)

Ukryty tryb zimowy w oknach to coś, o czym nie każdy wie. Wiele osób ma w swoich plastikowych oknach specjalny "przełącznik", który należy zmieniać w zależności od pory roku. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu, które w zimowym sezonie grzewczym jest nieodłącznym elementem codziennego życia.

O tym, że temperatura powietrza w pomieszczeniach zależy głównie od szczelności systemu okiennego, wiadomo nie od dziś. Okazuje się, że szczelność okien można regulować! Plastikowe okna mają z reguły kilka trybów, dzięki którym można wiele zyskać... zwłaszcza w zimie, patrząc na stan naszego konta po opłatach za ogrzewanie!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ukryty tryb zimowy w oknach. Dzięki niemu sporo zaoszczędzisz

Trzy tryby w oknach. Zimowy pozwoli wiele zaoszczędzić

Trzy tryby w oknach to: standardowy, letni i zimowy. Powinniśmy zmieniać je zgodnie z kalendarzem i porami roku. Poszczególne tryby określają stopień dociśnięcia skrzydła okna do jego ramy. Na czym polega każdy z trybów okna?

W trybie standardowym skrzydło okna ma średnią pozycję mocowania. Jest ona optymalna dla uszczelki. Nie jest to idealny system dla lata oraz zimy, ale z reguły poradzi sobie w każdych warunkach.

Tryb zimowy zapewnia bardzo ścisłe i dokładne dopasowanie skrzydła do ramy. Dzięki zimowej pozycji plastikowych okien możemy liczyć na skuteczniejsze zatrzymanie ciepła w domu, co zdecydowanie może przyczynić się do oszczędności związanych z ogrzewaniem.

Z kolei latem warto przestawić okna na tryb odpowiedni do tej pory roku. Analogicznie, skrzydło okna jest w nim zamocowane mniej szczelnie. Dzięki temu powietrze może swobodnie krążyć i delikatnie wentylować, co w upalne dni powoduje bardzo komfortowe warunki. Wiedzieliście o tym? Szczegółowa instrukcja znajduje się na powyższym nagraniu.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić