Marcin Lewicki| 

Jechał skuterem bez świateł. Uratował go uprzejmy kierowca

6

Na polskich drogach spotkamy nie tylko agresywnych i chamskich ludzi. Dowodem na to jest film, który opublikowano na kanale STOP CHAM. Kierowca samochodu osobowego podarował motocykliście kamizelkę odblaskową, bo ten jechał po zmroku bez tylnego światła.

Jechał skuterem bez świateł. Uratował go uprzejmy kierowca
Polscy kierowcy też mogą być uprzejmi i odpowiedzialni! (STOP CHAM)

Do zdarzenia doszło 1 września na drodze między Mińskiem Mazowieckim a Podrudziem. Kierowca auta osobowego zauważył skuter, który nie miał tylnego światła. Zmotoryzowany autor nagrania podkreśla, że najpewniej był to efekt przepalonej żarówki.

Motocyklista był nieświadomy tego, że porusza się bez światła z tyłu. Na sytuację bardzo przytomnie zareagował właściciel osobówki. Zamiast wyzywać posiadacza skutera lub ominąć go i pojechać dalej, zatrzymał go, aby wręczyć mu kamizelkę odblaskową.

W samochodzie mam zawsze więcej niż jedną kamizelkę odblaskową. Przydatne na takie chwile jak ta - podkreślił kierowca samochodu.

Jadący skuterem uczestnik ruchu drogowego ubrał wręczoną mu kamizelkę i odjechał. Podkreślmy, że zachowanie osoby prowadzącej auto osobowe mogło uratować zdrowie, a nawet życie motocyklisty. Ten nie był bowiem prawie w ogóle widoczny dla jadących z tyłu pojazdów.

Zobacz także: Jechał skuterem po nocy bez świateł - dostał kamizelkę #1218 Wasze Filmy

Internauci pod wrażeniem zachowania kierowcy osobówki!

Komentujący wideo są zachwyceni kulturą drogową, prezentowaną przez autora filmu. Podkreślają, że rzadko zdarza się tak przytomne i uprzejme zachowanie wśród uczestników ruchu w Polsce.

Legendy nie kłamały, drogowa życzliwość naprawdę istnieje! - napisał jeden z internautów.
Aż się cieplej na sercu robi, gdy się widzi takie nagrania. Sam nieraz pomogłem innym uczestnikom ruchu. Powinno być nas jak najwięcej, a nie chamów zajeżdżających drogę, krzyczących i pokazujących środkowy palec. STOP CHAMSTWU!!! - wtórował mu inny komentujący.

Wiele osób zaznacza, że chce oglądać tego typu filmy częściej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić