aktualizacja 

Nie odmrażaj tak szyby samochodu! Ten sposób może cię dużo kosztować

51

Na starcie sezonu zimowego eksperci mają ważną wiadomość dla kierowców. Właścicieli samochodów przestrzega się przed korzystaniem z rozwiązania przy odmrażaniu szyb, które stało się bardzo popularne na TikToku.

Nie odmrażaj tak szyby samochodu! Ten sposób może cię dużo kosztować
Kierowcy muszą zeskrobywać szron z szyb swoich aut (Getty Images, Roman Tsubin)

Niewątpliwie zima nie jest ulubioną porą fanów motoryzacji. Szybko zapadający zmrok, późno wschodzące słońce, czy oblodzone ulice to tylko niektóre z nieudogodnień, o których latem nie muszą martwić się kierowcy. Uciążliwe jest również dla nich częste zdrapywanie szronu z szyb, czy odśnieżanie auta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mówił pozytywnie o Tusku. W tle ważne ustalenia

Dzięki mediom społecznościowym internauci z całego świata wymieniają się sposobami, które ułatwiają codzienne życie. Niewątpliwie skrobanie zamarzniętych szyb nie należy do przyjemnych zajęć, dlatego również i na alternatywne odmrażanie użytkownicy TikToka znaleźli inny sposób. Dzięki niemu tradycyjne skrobaczki miały iść w odstawkę.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Amerykańscy internauci zaproponowali, aby do odmrażania szyb w aucie używać worka foliowego. Żeby sposób zadziałał, należało wypełnić go częściowo wrzątkiem. Następnie po wyjściu na zewnątrz wystarczyło przyłożyć alternatywny odmrażacz do szyby i stopniowo przesuwać go po powierzchni szyby samochodu. Niektórzy szli nawet krok dalej i lali wodę prosto z czajnika, nie używając worka. Przekonywano, że rozwiązanie pomoże zaoszczędzić zarówno czas, jak i energię.

Sposób, który może cię drogo kosztować

Okazuje się, że "genialne" rozwiązanie nie jest perfekcyjne. Różnica temperatur pomiędzy wrzątkiem a zmrożoną powierzchnią szyby wynosiła powyżej stu stopni. Eksperci ostrzegają, że niebezpieczne połączenie może doprowadzić do pęknięcia szyby. Potwierdzają to nagrania wideo, gdzie autorzy po nieudanej próbie zamieścili materiał na TikToku ku przestrodze dla innych.

Kierowcom zaleca się ostrożność podczas nakładania na przednią szybę czegokolwiek rozgrzanego, ponieważ dramatyczna zmiana temperatury może spowodować pojawienie się małych pęknięć na szybie, które mogą spowodować pęknięcie szyby, gdy nadejdzie kolejny atak mrozu - mówiła ekspertka w rozmowie z "The Express".
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Głos w sprawie w rozmowie z brytyjskim "The Express" zabrała Dorry Potter. Ekspertka National Scrap Car stwierdziła, że najlepszym sposobem na uniknięcie odmrażania jest położenie osłony na przednią szybę. Odradziła również stosowanie przedmiotów zastępczych jak ziemniak, czy cebula.

Jednym z najlepszych sposobów na odmrażanie przedniej szyby jest przede wszystkim zapobieganie tworzeniu się na niej szronu - powiedziała Potter.
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić