Pieszy zignorował czerwone światło. Wideo z Małopolski

434

W Kętach (woj. małopolskie) doszło do groźnego zdarzenia. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać pieszego, który zignorował sygnalizator świetlny przy pasach. Mężczyzna wszedł pod koła ciężarówki i omal nie został potrącony.

Pieszy zignorował czerwone światło. Wideo z Małopolski
Pieszy zignorował czerwone światło (YouTube, Bielskie Drogi)

Wypadki na przejściach dla pieszych są nadal realnym problemem. Pomimo sygnalizatorów świetlnych, wciąż zbyt często dochodzi do potrąceń. Powodów wypadków jest bardzo dużo. Niekiedy wina leży tylko po stronie kierowcy, a kiedy indziej to piesi wbiegają pod koła auta w nieodpowiednim momencie. Na bezpieczeństwo wpływają również warunki atmosferyczne.

Kanał Bielskie Drogi opublikował na YouTube wideo, które może być przestrogą dla innych. Materiał przedstawia, jak nie powinno korzystać się z przejść dla pieszych. Mężczyzna nagrany przez jednego z kierowców zignorował obowiązujące go zasady. Co ciekawe wideo udowadnia, że najprawdopodobniej był świadom swojego nieprawidłowego zachowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Biedroń o sytuacji Tuska. Wspomniał Adamowicza

Autor nagrania wjechał na skrzyżowanie ul. Sienkiewicza z ul. Kościuszki w Kętach. Nagle zauważył, że po lewej stronie na przejście dla pieszych wchodzi mężczyzna. Zapewne nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że zrobił to, gdy sygnalizator wyświetlał czerwone światło. Nagrywający musiał się zatrzymać, żeby nie potrącić pieszego. Dopiero wtedy sprawca zamieszania przyspieszył.

Pieszy miał ogromne szczęście, gdyż jego nieodpowiedzialne zachowanie mogło mieć fatalne konsekwencje. Autor nagrania prawie go potrącił, a na przeciwległym pasie nadjeżdżała ciężarówka. Ponadto, gdyby mężczyzna został przyłapany przez policjantów to zostałby ukarany mandatem w wysokości kilkuset złotych. Postawa pieszego nie spodobała się internautom, którzy surowo ocenili ją w komentarzach.

Zaprogramowany robot - nazwał pieszego jeden z internautów.
Zobacz także: Kompletna beztroska pieszego
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić