Kamil Niewiński
Kamil Niewiński| 

Policja szykuje się na majówkę. Tam możesz spodziewać się kontroli

7

Majówka to dla wielu z nas szansa na odpoczynek. Drogówka jednak ma przez te kilka dni ręce pełne roboty. Z pomocą danych przygotowanych przez NaviExpert można podjąć próbę przewidzenia tego, gdzie można spodziewać się najbardziej wzmożonych kontroli.

Policja szykuje się na majówkę. Tam możesz spodziewać się kontroli
Kontrole policyjne na majówkę? Tam musisz się ich spodziewać (Policja, Policja)

Długi weekend majowy to zawsze fantastyczny moment na odpoczynek, a w tym roku kalendarz zdecydowanie nam sprzyja. 1 maja wypada bowiem w środę, więc jeżeli w majówkę nie musimy stawić się w pracy, możemy liczyć na co najmniej 5 dni wolnego.

Oczywiście w tym okresie możemy spodziewać się o wiele większego ruchu na drogach i wie o tym również policja. Dla funkcjonariuszy majówka to moment wzmożonych kontroli i pilnowania porządku na trasach. Więcej jest bowiem i wypadków, i kierowców wsiadających za kółko na podwójnym gazie.

Ruszając na majowy urlop warto jednak wiedzieć, na których drogach najczęściej może się coś wydarzyć i gdzie najprędzej możemy spodziewać się kontroli policjantów. Postanowiły sprawdzić to osoby odpowiedzialne za aplikację NaviExpert.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Długi weekend majowy. Jaka będzie pogoda?

Opierając się na danych z majówki 2023 r., możliwe było wytypowanie miejsc najchętniej obsadzanych przez patrole. Pod uwagę wzięto drogi szybkiego ruchu oraz drogi krajowe. Z danych wynika, że szczególnie zapracowani są policjanci z Mazowsza:

  1. S8 w woj. mazowieckim
  2. DK2 w mazowieckim
  3. DK7 w woj. małopolskim
  4. DK7 w woj. mazowieckim
  5. S7 w woj. mazowieckim
  6. DK1 w woj. śląskim
  7. DK14 w woj. łódzkim
  8. A2 w woj. łódzkim
  9. A4 w woj. małopolskim
  10. DK94 w woj. małopolskim

Gdzie więcej kontroli na majówkę? Dane z 2023 r. mogą pomóc nam to przewidzieć

Oczywiście wybór takich odcinków nie jest przypadkowy. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o natężenie ruchu w danych miejscach, ale również częstotliwość wypadków. W tej drugiej klasyfikacji również bowiem przewodzi mazowiecki odcinek S8.

NaviExpert sporządziło jednak przy okazji listę dróg, w których pojawiało się najmniej kontroli drogowych w stosunki do wypadków. W tym przypadku na czele pojawia się autostrada A1 w woj. łódzkim, A2 w woj. mazowieckim, a także droga ekspresowa S6 w woj. pomorskim. Jeżeli policjanci wyciągną wnioski z tych danych, w tym roku częstotliwość kontroli może się tam zwiększyć.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić