Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

To koniec?! Możliwa rewolucja ws. sygnalizatorów

23
Podziel się:

Niewykluczone, że już wkrótce sygnalizatory mogą wyglądać zupełnie inaczej niż aktualnie. Pojawiła się koncepcja usunięcia zielonej strzałki. Niestety, wielu kierowców nie wie, jak poprawnie zachować się na jej widok.

To koniec?! Możliwa rewolucja ws. sygnalizatorów
Zielona strzałka zniknie z sygnalizatorów (Policja.pl)

Zielona strzałka ma jasne zadanie. Wprowadzono ją po to, by upłynniać ruch. Tymczasem ten znak dostarcza wielu problemów. To dlatego, że wielu kierowców błędnie ją interpretuje, co skutkuje kolizjami z pieszymi czy innymi autami.

Teraz pojawiają się doniesienia, że zielona strzałka może zostać usunięta z sygnalizatora. Do tego wątku nawiązał niezależny poseł Ryszard Galla.

Z własnej praktyki na drodze wiem, że kierowcy zachowujący się zgodnie z przepisami są często "poganiani" przez innych kierowców. Wielu polskich kierowców nie jest w ogóle świadomych tego, że przed zieloną strzałką należy się zatrzymać - powiedział parlamentarzysta, cytowany przez "Super Express".

Nigdy tak nie rób, widząc zieloną strzałkę!

Pojawienie się zielonej strzałki przy czerwonym świetle wcale nie pozwala na to, by swobodnie wjechać na skrzyżowanie. W takiej sytuacji należy się zatrzymać przed sygnalizatorem i sprawdzić, czy oby na pewno można swobodnie kontynuować jazdę.

Zignorowanie tego obowiązku jest równoznaczne z wjechaniem na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nowy taryfikator przewiduje za to karę na poziomie 500 zł i 8 punktów karnych. Jeżeli natomiast policjant uzna, że kierowca doprowadził do zagrożenia w ruchu, to mandat może być... nawet dwukrotnie większy.

Kwestia rozglądania się przed skorzystaniem z zielonej strzałki nie jest jedynym problemem. - Innym problemem jest to, że na niektórych skrzyżowaniach po minięciu sygnalizatora i znalezieniu się już na jezdni poprzecznej kierowcy są zaskakiwani nagłym pojawieniem się zielonego światła na przejściu dla pieszych na drodze poprzecznej, np. w momencie, kiedy znajdują się już bardzo blisko tego przejścia - spostrzegł Galla.

Zobacz także: Jest modelką plus size. Ewa Zakrzewska mówi, co ją spotkało w samolocie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
Oko
2 miesiące temu
Złym pomysłem jest lokalizacja przejść dla pieszych zbyt blisko jezdni przy skręcie w prawo lub lewo. Tam powinno być miejsce na samochód. Żeby mógł skręcić i zatrzymać się przed przejściem, ale zjechać z drogi i nie stać bokiem do kierunku ruchu.... to jest mega niebezpieczne. Ludzie się rozpędzają przed przejściem żeby uniknąć strzału w bok...
zmotoryzowany
2 miesiące temu
Gdyby nasi wybrańcy żyli w "naszym świecie" , jeździli swoimi autami i musieli się stosować do wymyślanych przez siebie przepisów a nie być wożeni przez kierowców którzy to "na siebie" biorą ewentualne problemy to prawo drogowe i jego aktualizacje miały by sens i byłyby życiowe !!!
zwykły kierow...
2 miesiące temu
To nie wina kieroców !!!!! to wina "organizatorów ruchu" prosty przykład : na nowo otwartym/zorganizowanym skrzyżowaniu są ustawiane światła i .....koniec . Po kilku latach ruch jest zupełnie inny , natężenie ruch zmienia się w inną stronę a sygnalizacja ......nie!! To też trzeba aktualizować !!! Przykład : po otwarciu obwodnicy w Warszawie główny nurt pojazdów jadących al.prymasa do ronda zesłańców skręca w prawo ale ...tylko z jednego pasa co powoduje omijanie zajętego pasa do skrętu w prawo i wpychanie się kierowców ze środkowego a tym co bardziej się spieszy nawet z lewego i wszyscy skręcają w prawo - tworzy się bajzel. Inna sprawa na części skrzyżowaniach jest strzałka do skrętu w prawo tak zorganizowana ,że świeci tylko w czasie jak piesi mają czerwone w obu kierunkach - ruch wielofazowy ) więc po co się zatrzymywać i tamować i tak już spowolniony ruch - ten ruch trzeba dostosować do natężenia a nie do widzimisie ludzi którzy są wożeni i nigdy nie mieli prawa jazdy !!! Przejścia dla pieszych są co 100 m i to dopiero paraliżuje ruch , ruch na rądzie często paraliżuje jeden pieszy który przechodzi spacerkiem ( z pieskiem ) po pasach a auta stoją - gdzie ekonomia ...gdzie ekologia??? kiedyś by przejść trzeba było zebrać się w grupę co najmniej trzech osób - komu to przeszkadzało?? Organizatorzy ruchu nie robią nic dla kierowców ( choć z ich podatków żyją ) robią wszystko by zakorkować miasto w myśl zasady " jeżdżą wolniej - mniej pieszych zginie" Edukować , edukować i zabierać smartfony !!!
JHMCG
2 miesiące temu
TO POWOD ABY LIKWIDOWAĆ STRZAŁKE ???MOZE ZNAKI DROGOWE TEZ USUNAĆ BO NIE WSZYSCY JE ZNAJA??
Sabbath
2 miesiące temu
Czy nagonka na kierowców to zemsta krasnala ogrodowego, za to, że sam nie ma prawa jazdy?
Kierowca
2 miesiące temu
Powinno się palić cały czas czerwone światło dla kierowców podjeżdzających pod sygnalizator. Za przejechanie na czerwonym utrata prawa jazdy. I jeszcze specjalne ograniczenie prędkości w godzinach szczytu do 10 km/h.
o, rozgarnięt...
2 miesiące temu
o, jaki ten "parlamentarzysta" rozgarnięty - jak nic musi być od Trzaśniętych.
o, rozgarnięt...
2 miesiące temu
o, jaki ten "parlamentarzysta" rozgarnięty - jak nic musi być od Trzaśniętych.
Gosć
2 miesiące temu
A w Niderlandach można wjeżdżać na legalu w drogi jednokierunkowe "pod włos". Są filmy na juoooo wystarczy wpisać - jazda pod włos w Holandi. Uważajcie wjeżdżając w drogę jednokierunkową bo wylot już może być dwukierunkowy.
k14
2 miesiące temu
stek bzdur najpierw likwidacja czasomierzy a teraz strzalki niech galla powie ile takich strxalek jest w niemczech?a potem likwiduje w polsce!!!!!
2022
2 miesiące temu
Trzeba tak zaostrzyć przepisy żeby zabrakło kierowców i będzie od razu problem z ekologia rozwiązany jak i cenami paliw oraz bezpieczeństwem na drodze.
Wacław
2 miesiące temu
poseł Ryszard Galla - następny mądry inaczej. Zapamiętajcie jego nazwisko i pomysły.
Jan
2 miesiące temu
Ludzie zdobywają prawo jazdy a później zapominają o przepisach. W Polsce obowiązuje zasada chamstwa na drodze z którym nikt nie walczy.
gitowiec
2 miesiące temu
wprowadzić wszędzie liczniki czasu i stałe zielone strzałki i będzie git
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić