Widzicie? Uwaga na drogach! Każdy kierowca powinien zobaczyć to nagranie

166

Kamera samochodowa jednego z kierowców zarejestrowała niebezpieczne zdarzenie na drodze ekspresowej. Zimowa aura nie sprzyja podróżom, a sypiący śnieg i niedokładnie odśnieżone pojazdy mogą przysporzyć użytkownikom ruchu drogowego ogromnych problemów. Każdy kierowca powinien zobaczyć to nagranie.

Widzicie? Uwaga na drogach! Każdy kierowca powinien zobaczyć to nagranie
Widzicie? Uwaga na drogach! Każdy kierowca powinien zobaczyć to nagranie (Twitter, @BandytaZKamerka)

Na popularnym na Twitterze profilu "Bandyta z kamerką" pojawiło się wideo zarejestrowane przez kamerę samochodową. Kierowcę jadącego drogą ekspresową minęła ciężarówka. Jechała dość szybko, pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Sypał śnieg i wiał uporczywy wiatr. Ciężarówka pędziła lewym pasem ekspresówki. Nagle z pojazdu spadły dwa kawałki lodu, które wylądowały tuż przed maską właściciela samochodu z kamerką.

Nagranie, które trafiło do sieci, ku przestrodze powinien zobaczyć każdy. To przykład na to, że trzeba być bardzo wyczulonym na drodze. Szczególną uwagą i odpowiedzialnością powinniśmy wykazywać się zimą, gdy widoczność jest ograniczona, a na drogach bywa ślisko.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przerażające wideo z Rosji. Mężczyzna nagrał lawinę

Nie powinniśmy zapominać o dokładnym odśnieżaniu aut i usuwaniu zbędnych kawałków lodu czy śniegu z dachu i maski. Za szkody spowodowane nieodśnieżeniem samochodu odpowiada kierowca, dotyczy to również TIR-ów i busów. Pojazd na drodze nie może zagrażać bezpieczeństwu osób nim jadących oraz innych uczestników ruchu.

Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego: 1) nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę (...) - brzmi fragment kodeksu drogowego.

Za nieodśnieżenie auta grozi mandat do 500 zł. Jeśli dojdzie do kolizji lub zniszczeń spowodowanych z tego tytułu, konsekwencje ponosi za to użytkownik nieodśnieżonego samochodu. Odszkodowanie poszkodowanemu wypłaca ubezpieczyciel w ramach polisy OC.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić