Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Alec Baldwin złamał zasadę numer 1. Przez to zginął człowiek

320
Podziel się:

Nie milkną echa tragicznych wydarzeń na planie filmu "Rust". Głos na temat postrzelenia przez Aleca Baldwina dwóch osób – w tym jednej śmiertelnie – zabrał hollywoodzki konsultant ds. broni palnej. Oskarżył Baldwina o złamanie zasady numer 1, jeśli chodzi o obcowanie z bronią na planie filmowym.

Alec Baldwin złamał zasadę numer 1. Przez to zginął człowiek
Alec Baldwin postrzelił dwie osoby. Ekspert uważa, że aktor nie zachował należytej ostrożności (Getty Images, 2021 Getty Images)

Bryan Carpenter jest hollywoodzkim konsultantem ds. broni palnej. Carpenter udzielił wywiadu "New York Post", w którym wyraził swoją opinie na temat wydarzeń na planie filmu "Rust". Jego zdaniem Alec Baldwin powinien przygotować się na zarzuty, w tym zarzuty karne.

Alec Baldwin postrzelił dwie osoby. Miażdżąca opinia eksperta

Jak podkreśla Bryan Carpenter, najważniejsza zasada, która obowiązuje na planach filmowych przy obcowaniu z bronią, nakazuje, aby nigdy nie celować do drugiego człowieka. I to niezależnie, czy broń jest naładowana, czy wręcz przeciwnie.

Ani naładowana, ani rozładowana broń nigdy nie może być wycelowana w innego człowieka – podkreślał Bryan Carpenter.
Zobacz także: Zobacz też: Alec Baldwin zastrzelił operatorkę i zranił reżysera. Tragedia na planie filmowym w USA

Carpenter zaznaczył, że ze względów bezpieczeństwa na planach filmowych broń należy celować w jakiś inny punkt, który oczywiście nikomu nie może zagrażać. Konsultant wskazał jednocześnie, że zarówno pracownicy planów filmowych, jak i telewizyjnych powinni się zachowywać tak, jak gdyby mieli do czynienia z naprawdę niebezpiecznym przedmiotem.

Wszystkie pistolety są naładowane. Nawet jeśli nie, traktuj je, jakby były – zaleca Bryan Carpenter.

Z opinią Carpentera zgadza się Peter Lake. Były filmowiec oraz członek National Shooting Team (narodowej kadry strzeleckiej – przyp. red.) uważa, że to Alec Baldwin ponosi odpowiedzialność za tragedię.

Kapitan Titanica miał przynajmniej tyle rozsądku, aby pójść na dno ze statkiem – podsumował postępowanie Baldwina.

Alec Baldwin postrzelił operatorkę Halynę Hutchins oraz reżysera filmu Joela Souzę. Obrażenia Hutchins okazały się na tyle poważne, że zmarła. W chwili śmierci miała 42 lata. Baldwin złożył publiczne kondolencje bliskim operatorki oraz zapewnił, że pozostaje z nimi w stałym kontakcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(320)
Prawda
7 miesięcy temu
Dla mnie ewidentnie wypadek. Nie narażał by się tak głupio chcąc naprawdę ją sprzątnąć!!!
gość
7 miesięcy temu
Broń sprawdza obsługa- osoba tym się zajmująca,a nie aktor. Aktor bierze wcześniej przygotowaną broń. A strzela w kierunku przeciwnika, czyli często w okolice operatora czy reżysera( na wprost)!
gość
7 miesięcy temu
Broń sprawdza obsługa- osoba tym się zajmująca,a nie aktor. Aktor bierze wcześniej przygotowaną broń. A strzela w kierunku przeciwnika, czyli często w okolice operatora czy reżysera( na wprost)!
rage
7 miesięcy temu
dostanie dożywocie za nie umyślne spowodowanie śmierci w zawiasach [tylko milion dolców da gdzie trzeba
rrr
7 miesięcy temu
Jak facet gra, że strzela w kamerę, to jak ma nie celować? Pomijam już filmy jak np. John Wick gdzie widać, jak bohater strzela do różnych przeciwników dynamicznie, kilka razy z bardzo bliska... Ten ekspert to jakiś kosmita... aktor, to aktor, a nie komandos, który ma się znać na nabojach...a strzelając z karabinu musiałby sam ładować magazynki kilkudziesięcioma nabojami i sprawdzać, czy wszystkie są "ślepe"...
Ma racje.
7 miesięcy temu
"Ani naładowana, ani rozładowana broń nigdy nie może być wycelowana w innego człowieka – podkreślał Bryan Carpenter." Jak to robie instynktownie od lat.
Diaskak
7 miesięcy temu
Ale jak reżyser mówi celuj w kamerę to co ma obrócić się do niej plecami? Ma słuchać poleceń i już a od zabezpieczania broni są konkretni ludzie którym się za to płaci! I jak to miał iść na dno jak Titanic? W głowę sobie wycelować? Nie rozumiem tego stwierdzenia?
Zal mi
7 miesięcy temu
Chlopa. Bo jest switnym aktorem. To byl wypadek nie morderstwo. Hejterstwo sobie uzywa i wymysla teorie spiskowe. Bo to " Celebryta " a Celebrytow wedlug Kaczynskiego trzeba niszczyc i to bezwzglednie. Przewaznie maja wyzsze IQ od Prezesa, ktory nawet z Laptopem ma problemuy, jak by nie jego " doradcy " to pwenie nawet by go nie wlaczal. A wie cos o zabezpieczeniach w Sieci ? Pewnie tez nie tylko jego " doradcy " nad tym czuwaja.
Fakty
7 miesięcy temu
Nie ma co spekulować. Niedługo z TVP dowiemy się, że to wina Tuska.
kinoman
7 miesięcy temu
po jakiego grzyba na planach filmowych używa się broni z ostra amunicja ???!!! tak już zginął wcześniej Brandon Lee ! wystarcza modele broni na kapiszony a spec od dźwięku nakłada później rzeczywisty wybuch. Uderzenia pocisku to już łatwe efekty specjalne. widziałem w TV dokumenty z realizacji serialu Król, bron byla bezpieczna...kapiszonowa.
UnVaxed76
7 miesięcy temu
W swiecie tego biznesu w USA nie ma przypadkow. A Gdzie WP napisze, ze juz dzisiaj rano Baldwin zostal aresztowany z podejrzeniem zabojstwa 1szego stopnia oraz za posiadanie materialow o pedofilii??? Co wiecej, Laska ktora zastrzelil z zimna krwia krecila material wlasnie o pedofilii w pewnych kregach. Przypadek?
JWxxxx
7 miesięcy temu
Zasada z armii lecz mająca pewne "zastrzeżenie". W całości brzmi tak: "Nie należy celować do człowieka z broni niezabezpieczonej czy zabezpieczonej chyba, że chce się go pozbawić życia lub zdrowia."
anna
7 miesięcy temu
"Kapitan Titanica miał przynajmniej tyle rozsądku, aby pójść na dno ze statkiem – podsumował postępowanie Baldwina." ale co chciał przez to powiedzieć Peter Lake?
KOD
7 miesięcy temu
Ruscy jak kręcili w latach 80 tych film wojenny Idź i patrz to nawet do artylerii używali prawdziwej amunicji i co ? Można można?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić