Bardzo dosadny przekaz. Supermodelkę wyprowadzili ochroniarze

O politycznym geście ukraińskiej supermodelki Aliny Baikowej na festiwalu w Cannes jest głośno na całym świecie. Koszulkę w narodowych barwach Ukrainy z jednoznacznym przekazem dla rosyjskiego agresora, w której na czerwony dywan weszła modelka, nieudolnie próbowali zakryć ochroniarze.

Bardzo dosadny przekaz. Supermodelkę wyprowadzili ochroniarze
Ukraińska supermodelka Alina Baikova w Cannes (Getty Images, Mike Marsland)

Nagranie politycznego protestu, jaki podczas festiwalu filmowego w Cannes wykonała znana ukraińska supermodelka Alina Baikowa, na Twitterze zamieścił Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych

Widać na nim, jak modelka najpierw próbuje uśpić uwagę przechadzających się pomiędzy tłumem ochroniarzy i wchodzi przed fotoreporterskie flesze szczelnie ubrana w płaszcz.

Gdy kobieta uzyskuje pewność, że będzie zauważona przez fotografów zdejmuje go prezentując szokującą kreacje. Zamiast wieczorowej sukni Baikova ma na sobie przydługi, żółty t-shirt z mocnym przekazem skierowanym bezpośrednio do Władimira Putina.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Anja Rubik o kryzysie w Ukrainie i jednoczesnym brylowaniu w Cannes

Na nagraniu widać jak ochroniarze próbują zasłonić litery na koszulce, następnie rozmawiają z modelką. O tym, co usłyszała podczas tej rozmowy, tak Alina Baikowa pisze na swoim instagramie.

Oto dowód na prawdziwe wsparcie Ukrainy. Zostałam zniewolona i poproszona o opuszczenie teren festiwalu, który nie chce angażować się politycznie - napisała Baikova.

W dalszej części swojego wpisu pochodząca z ogarniętej wojną Ukrainy modelka dodała, że ona jak i wszyscy inni Ukraińcy chcieliby żyć normalnie, ale nie mogą ze względu na toczącą się wojnę.

Nasze życie zostało nam odebrane. Moi ludzie są codziennie zabijani przez Rosjan! Po co? Rosjanie właśnie świętowali wyzwolenie Bachmutu, zabili tam wszystkich i całkowicie wymazali to miasto. Wyzwolili je od kogo i po co? Co się dzieje i dlaczego musimy tak cierpieć? Nie sądzicie, że my, Ukraińcy, jesteśmy zmęczeni tą wojną tak samo, jak wy słuchaniem o niej? - dodała na koniec.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić