aktualizacja 

Cardi B wygrała proces o zniesławienie. Dostanie hojne odszkodowanie

4

Słynna raperka Cardi B wniosła w 2019 r. pozew o zniesławienie przeciwko popularnej vlogerce Latashy K., która głosiła kontrowersyjne tezy o jej rzekomej przeszłości. Gwiazda muzyki doczekała się sprawiedliwości i okazałego odszkodowania.

Cardi B wygrała proces o zniesławienie. Dostanie hojne odszkodowanie
Cardi B wygrała proces o zniesławienie (Getty Images, 2021 Jose Devillegas)

Sprawa pomiędzy Cardi B a oczerniającą ją celebrytką ciągnęła się niemal dwa lata. Latasha K. w swoich filmikach twierdziła, że raperka w przeszłości parała się prostytucją, przez co miała choroby weneryczne, a do tego była uzależniona od narkotyków, w tym od kokainy. Cardi B natychmiastowo zaprzeczyła sensacyjnym doniesieniom, ale na tym nie poprzestała.

Postanowiła się domagać nie tylko sprawiedliwości, ale i adekwatnego odszkodowania. Pozwała vlogerkę o zniesławienie. Jak informuje PAP, podczas jednej z ostatnich rozpraw, raperka przekonywała, że w wyniku "poniżającej kampanii oszczerstw" Latashy K. doznała poważnych emocjonalnych strat, miała też myśli samobójcze.

Zobacz także: Zobacz wideo: Jason Derulo największą gwiazdą Sylwestra w Zakopanem? Zdania są podzielone
- Byłam przygnębiona, wiecznie zmęczona, apatyczna. Czułam się pokonana. Nie byłam w stanie spać z moim mężem. Czułam, że nie zasługuję na swoje wspaniałe dziecko. Myślałam o odebraniu sobie życia – zeznała.

Sąd stanął właśnie po stronie Cardi B. Vlogerka została uznana winną zniesławienia, naruszenia prywatności i celowego zadania emocjonalnego cierpienia. Raperka zaś ma otrzymać milion dolarów odszkodowania i dodatkowo 250 tys. na pokrycie kosztów terapii.

Choć oficjalnie raperka jeszcze nie skomentowała wyroku, amerykańska prasa donosi, że podczas rozprawy nie kryła satysfakcji i podekscytowania werdyktem sądu.

Autor: UrK
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić