Duchowny o wybryku Żaka. Mówi o grzechu i pyta: "Nie stać go?"

79

Cezary Żak został przyłapany przez fotoreporterów na paleniu m.in. plastiku i styropianu. Został zmuszony do przeprosin przez oburzonych fanów. Zachowanie aktora nie spodobało się też księdzu Januszowi Koplewskiemu.

Duchowny o wybryku Żaka. Mówi o grzechu i pyta: "Nie stać go?"
Duchowny o paleniu śmieci przez Żaka. Mówi o grzechu i pyta: "Nie stać go?" (AKPA, AKPA)

Cezary Żak został przyłapany na paleniu śmieci. Do ognia wrzucał m.in. styropian, folie i inne tworzywa sztuczne, o czym poinformował "Super Express". Jest to bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzi, ale też zwierząt. Warto dodać, że palony plastik jest m.in. rakotwórczy.

Aktor przeprosił po interwencji oburzonych fanów. Zrobił to jednym zdaniem pisząc: - A wszystkich tych z Państwa, którzy czują się oburzeni i zniesmaczeni moim karygodnym zachowaniem, bardzo przepraszam - czytamy na Facebooku.

Nie wszystkim internautom takie przeprosiny Cezarego Żaka przypadły do gustu. Wraz ze zdaniem o "karygodnym zachowaniu" dodał zdjęcie z uśmieszkiem. Rozzłościło to fanów, którzy uznali przeprosiny za nieszczere.

Zachowanie Żaka oburzyło również słynnego duchownego. Zwany spowiednikiem celebrytów, ks. Janusz Koplewski, skomentował aferę z udziałem gwiazdora. Przyznał, że zdziwił się, "że pan Cezary jest skłonny do takich rzeczy".

Bardzo go lubię jako aktora, ale trucie ludzi to grzech. Piąte przykazanie mówi "nie zabijaj", a palenie plastiku jest rakotwórcze, to trucizna. To grzech nie tylko względem natury, lecz także względem ludzi, którzy tam mieszkają - skomentował w rozmowie z tabloidem ks. Koplewski.

Duchownego dziwi też czyn Cezarego Żaka, gdy tyle mówi się o ochronie środowiska. - Tyle się mówi o czystości klimatu, o segregacji śmieci. Nie stać go? Nie potępiam człowieka, tylko jego czyn. Pan Cezary powinien oczywiście przeprosić sąsiadów - twierdzi ksiądz.

Zobacz także: Cezary Żak: w latach 90. rozkręciłem z kolegą biznes piernikowy
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić