aktualizacja 

Eurowizja 2022. Po słowach Jakimowicza prowadząca z TVP nie wytrzymała

Jarosław Jakimowicz skomentował wyniki finału Eurowizji. Prezenter TVP zrobił to w typowy dla siebie sposób. Zaskoczona była nawet współprowadząca program, Agnieszka Oszczyk.

Eurowizja 2022. Po słowach Jakimowicza prowadząca z TVP nie wytrzymała
Jarosław Jakimowicz i Agnieszka Oszczyk (kadr z programu "W Kontrze" na TVP Info)

Jarosław Jakimowicz od prawie dwóch lat współprowadzi program społeczno-polityczny "W kontrze" emitowany na antenie stacji TVP Info. W ostatnim wydaniu prezenter postanowił w osobliwy sposób skomentować finał Eurowizji.

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała Ukraina. Wbrew oczekiwaniom Polaków ukraińskie jury nie doceniło występu Krystiana Ochmana. Polski reprezentant nie otrzymał od komisji z Ukrainy ani jednego punktu. Jakimowicz dosadnie zaznaczył, że jest bardzo zdziwiony taką decyzją.

Nie rozumiem mówienia o małostkowości. Jak najbardziej jestem za pomaganiem rodzinom z Ukrainy. […] Sam się wzruszam, sam pomagam. […] Jednak... - rzucił z grymasem na twarzy - jeśli ty, Agnieszko, nie widzisz tu pewnego nietaktu, to proponuję, żebyś zmieniła konkurs, który oglądasz. Bo tu najwyraźniej coś nie tak się wydarzyło - powiedział Jakimowicz.

Następnie Jakimowicz kontynuował swoją wypowiedź, zarzucając współprowadzącej, że ta "użala się nad losem Ukraińców, którzy zamieszkują Trójmiasto, że są karani przez tych kontrolerów"- mówił.

- Nie wiem, czy "użalałam się" to dobre słowo po prostu zwróciłam uwagę - wtrąciła Agnieszka Oszczyk, ale Jakimowicz kontynuował swój wywód.

Mówiłaś, że ich się za bardzo dosadnie traktuje, bo im się skończyły przejazdy. Ciekawe, czy te tzw. kanary oglądali ten konkurs i czy jeśli my dostaliśmy od Ukrainy 0 punktów za nasz występ, a my im daliśmy 12, będą ich bardziej karać czy mniej, jestem ciekaw - dowcipkował prezenter.

Współprowadząca program próbowała szybko ukrócić wypowiedź kolegi. - Ja proponuję jednak wykazać więcej zrozumienia dla sytuacji Ukraińców, a są w tragicznej sytuacji. I to, że wygrali to oznaka wielkiej solidarności z tym krajem. Bo na tym też to polega, nie tylko na punktach, nie tylko na rankingu, nie tylko na konkursie - skwitowała Oszczyk.

Jakimowicz nie dawał za wygraną. - Aha, to może mamy ich jeszcze przeprosić za to, że nie dostaliśmy od nich żadnego punktu? - stwierdził Jakimowicz.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Rafał Brzozowski ocenia szanse Krystiana Ochmana podczas tegorocznej Eurowizji
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić