Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Komunie dzieci gwiazd. Małe wesele czy skromna uroczystość?

1

Rozpoczął się maj, a z nim tradycyjny sezon pierwszych komunii w Kościele katolickim. Niektórzy celebryci szykują przyjęcia, o których się nawet nie śniło. Zupełnym przeciwieństwem jest z kolei Joanna Moro.

Komunie dzieci gwiazd. Małe wesele czy skromna uroczystość?
Komunie dzieci gwiazd. Małe wesele czy skromna uroczystość? (Adobe Stock)

Pierwsza komunia święta to bardzo ważne wydarzenie dla wierzących rodzin. W tym dniu dzieci po raz pierwszy przyjmują eucharystię, czyli zgodnie z założeniami wiary katolickiej, prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba. Zwykle komunie odbywają się w ciągu jednego miesiąca - w maju.

Komunia to spore koszty dla rodziców dzieci, którzy płacą nie tylko za strój, dodatki czy prezenty, ale także za przyjęcie.

Decyzja o wręczeniu prezentów z okazji pierwszej komunii, jak i jego ewentualnej formy i wartości, powinna być uzależniona przede wszystkim od możliwości finansowych oraz woli gościa. Mimo że z roku na rok rosną koszty organizacji komunii, jak i wartości wręczanych prezentów, nie one są istotą uroczystości. Czasami bywa jednak zupełnie inaczej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sosnowiec. Niemowlę przeraźliwie płakało. Sąsiedzi z bloku zareagowali

Z tego powodu komunie coraz częściej przypominają... wesela. To nie żart. Jak podkreśla portal shownews.pl, z uroczystością komunijną zdecydowanie zaszalała Monika Chwajoł z "Królowych życia", która postawiła na przepych, jakiego do tej pory nie widzieliśmy.

Zabawa trwała dwa dni i zaproszono 100 gości. Nie wiadomo, na czym zawiesić oko, a było w czym wybierać: przejażdżka dorożką, niezliczone ilości balonów, maszyna do wyrzutu piłek tenisowych i droga restauracja - podkreślają dziennikarze.

Joanna Moro wyłamuje się z trendu?

Na zdecydowanie skromniejszą uroczystość zdecydowała się Joanna Moro. Aktorka zdecydowała się na komunię swojego syna w bardzo klasycznym i przede wszystkim skromnym klimacie. Przy okazji wbiła szpilkę osobom, które robią z tego wydarzenia małe wesele.

Jakie dziś prezenty w modzie? U nas tym razem mam wrażenie bardzo niestandardowo… Choć ogólnie szlag mnie trafia na te małe polskie wesela… jak wy odbieracie ten czas komunijny w dzisiejszych czasach? Wiem, że niestety często dochodzi później do porównań między dziećmi, kto, ile gdzie... - podkreśla w sieci.

Jakie prezenty daje najbliższa rodzina? Tradycyjnie to chrzestni obdarowują dziecko najcenniejszym prezentem z okazji Komunii Świętej. Kwoty w tym przypadku wahają się od 500 zł do 1500 zł.

Dziadkowie to kolejni niezwykle ważni goście na uroczystości komunijnej. Seniorzy coraz częściej decydują się na praktyczne rozwiązanie, czyli wręczenie wnuczkowi koperty z pieniędzmi. Kwota zazwyczaj mieści się w przedziale od 500 zł do 1000 zł.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić