Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Koniec małżeństwa. Kossakowski wziął winę na siebie. Dlaczego?

35
Podziel się:

Rozwód Martyny Wojciechowskiej i Przemysława Kossakowskiego oficjalnie stał się faktem. Podróżniczce udało się udowodnić, że winę za rozpad małżeństwa ponosi jej były mąż. Dlaczego tak się stało? Głos ws. rozwodu zabrała w rozmowie "Faktem" prawniczka Agnieszka Dębowska-Szymańska.

Koniec małżeństwa. Kossakowski wziął winę na siebie. Dlaczego?
Koniec głośnego małżeństwa Wojciechowskiej i Kossakowskiego. Prawniczka zdradza szczegóły (AKPA)

Martyna Wojciechowska, podróżniczka znana z programu "Kobieta na krańcu świata" i Przemysław Kossakowski, prowadzący show "Down the road. Zespół w trasie", byli parą od 2018 r., a w 2020 r. wzięli ślub. Niestety ich szczęście nie trwało długo, bo już w styczniu 2021 r. się rozstali.

Po ogłoszeniu decyzji, Wojciechowska jasno dawała do zrozumienia, że to nie ona podjęła decyzję o rozstaniu. Otwarcie przyznała, że jest rozczarowana i zaskoczona. Powtarzano, że Przemysław Kossakowski wyprowadził się bez uprzedzenia, z dnia na dzień i zaszył się w swojej wiejskiej samotni na Podlasiu.

Zarówno ze ślubem, jak i z rozwodem sprawy potoczyły się błyskawicznie. Na początku 2022 r. do sądu trafił pozew o rozwód, a pierwsza rozprawa odbyła się w lipcu.

Według informatora Pudelka, wyrok w sprawie rozwodowej Wojciechowskiej i Kossakowskiego zapadł 26 lipca. Znanej dziennikarce i podróżniczce udało się udowodnić, że winę za rozpad małżeństwa ponosi jej były mąż. Nie jest to jednak pełny sukces. Wyrok jest bowiem niepełnomocny.

Szybki rozwód Kossakowskiego i Wojciechowskiej. Prawniczka zabrał głos

Wystarczyła tylko jedna rozprawa, aby sąd zakończył małżeństwo Martyny i Przemysława. Mecenas Agnieszka Dębowska-Szymańska w rozmowie z "Faktem" ujawniła, dlatego rozwód odbył się tak szybko.

Skoro rozwód przeprowadzono na jednej rozprawie, to pan Kossakowski znał swoją winę i sąd zarządził zgodnie z jego wolą. Pani Wojciechowska mogła stwierdzić, że chce orzeczenia o winie. Mogło być też tak, że dogadali się przed rozprawą i pan Kossakowski wziął winę na siebie. I nie ma znaczenia czy był powodem, czy pozwanym. Zgodził się na to, żeby dostać szybko rozwód - powiedziała.

Rozstanie pary było ogromnym zaskoczeniem dla internautów. Wojciechowska i Kossakowski wydawali się zgranymi i doskonale dopasowanymi partnerami. Nie od razu przyznali się do tego, że ich związek nie wytrzymał próby czasu. Na początku nie chcieli zabierać głosu w sprawie. Później okazało się, że to Przemek Kossakowski postanowił odejść od żony.

Zobacz także: Małgorzata Rozenek wspomina bal charytatywny Omeny Mensah: "To była symboliczna kwota"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
Olsztyn
2 tyg. temu
Nigdy nie zgadzaj się na wzięcie winy, nie bądź głupi...
healer
2 miesiące temu
kiedyś zgodziłem się na rozwód bez orzekania o winie i potem gorzko tego żałowałem. Moja ex nie dotrzymała żadnego ustalenia które było w "pakiecie" - w kwestiach finansowych, mieszkaniowych,opieki nad dzieckiem....Panowie, jeśli rozwód jest z winy żony to nie odpuszczajcie, nie bądźcie za szlachetni bo to się na was zemści.....
Joma
2 miesiące temu
Nic nowego nie napisali, cały czas powtarzają jedno i to samo, do znudzenia
Ja on
2 miesiące temu
Wyrok jest niepełnomocny ? Czy niepełnosprawny może?
He he
2 miesiące temu
To był kamuflaż ona dalej kocha anitke, tamta też się kamufluje, no jest wojna trza się kamuflować
Twj
2 miesiące temu
Dwa wyzeolone ptaki a wina w sadzie i tak musiała byc teraz wyrok wydrukuja w sadzie prawomocny i sasiadom bedzie co pokazac :)
obiektywny
2 miesiące temu
Dwa wole wyzwolone ptaki, obieżyświaty. Gdzie im do stałego małżeństwa......
Kochanocki
2 miesiące temu
Związek nie wytrzymał próby czasu? 3 lata, no nie wytrzymam! Po 20 latach można by tak powiedzieć, a to małżeństwo tiktokowe. Niczym 10 sekundowy film, no takie czasy.
Suzi
2 miesiące temu
Przecież to on był powodem i to on spakował manatki bez słowa i poszedł w długą. To chyba orzeczenie o winie było zasadne.
Żona :)
2 miesiące temu
Jak dobrze nie mieć na to zbyt wiele czasu, jak dobrze mieć faceta obok. Ciągle siebie mało....
Tereza
2 miesiące temu
Oni nigdy do siebie nie pasowali. Jak się dowiedziałam że są parą to byłam zaskoczona.
Kasia
2 miesiące temu
Dobrze że nie są już razem nie pasowało kompletnie do siebie
Sprawdzian
2 miesiące temu
Prawniczka zabrał głos,hmmmmm
Anna
2 miesiące temu
Czasem tak jest , że próba wspólnego życia rozdziela ludzi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić