Królowa Elżbieta musi odstawić alkohol. Ostrzeżenie od lekarzy

100

Według najnowszych doniesień lekarze Elżbiety II zalecili jej ograniczenie alkoholu. Monarchini będzie musiała zrezygnować z ulubionego drinka z ginem. Informacje jeszcze bardziej podsyciły plotki o pogarszającym się stanie zdrowia królowej.

Królowa Elżbieta musi odstawić alkohol. Ostrzeżenie od lekarzy
Królowa Elżbieta musi ograniczyć alkohol. (Getty Images)

Królowa Elżbieta II skończyła w tym roku 95 lat, a mimo to wciąż jest w świetnej formie i wykonuje wszystkie swoje obowiązki. Ostatnio jednak zaczęto spekulować, że stan zdrowia królowej się pogarsza - pojawiła się w Opactwie Westminsterskim o lasce. Rodzina królewska odmówiła komentarza w tej sprawie.

Królowa Elżbieta musi zrezygnować z alkoholu

Tymczasem vanityfair.com, powołując się na źródła z rodziny królewskiej przekazał, że lekarze królowej wydali ostatnio szereg nowych zaleceń. Elżbieta II powinna ograniczyć alkohol i zrezygnować z drinków w ciągu dnia. Zdaniem medyków monarchini powinna pić tylko przy szczególnych okazjach.

Czytaj także: Anna Mucha zachwyca w bikini. Nie to jest jednak najważniejsze

To nie jest dla niej wielka sprawa. Nie pije zbyt dużo. Jednak wydaje się nieco niesprawiedliwe, że na tym etapie życia musi zrezygnować z jednej z niewielu przyjemności - mówi portalowi jeden z przyjaciół rodziny królewskiej.

Ulubionym drinkiem królowej jest gin z dodatkiem francuskiego aperitifu Dubonnet. W mediach pojawiły się doniesienia, że Elżbieta II pija go cztery razy dziennie, ale jest to nieprawdą. Według słów królewskiego kucharza, królowa lubi wypić kieliszek ginu przed snem. Sporadycznie królowa sięga także po szampana lub słodkie niemieckie wino.

Zobacz także: 14. emerytura. Prezes ZUS mówi, ile może wynosić
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić