Ksiądz Woźnicki obraża Jerzego Owsiaka: Grzesznik, zdegenerowany cymbał

484

Kontrowersyjny ksiądz Michał Woźnicki znów zszokował wiernych. Wygłosił kazanie, w którym tym razem oberwało się 70-letniemu Jerzemu Owsiakowi - prezesowi fundacji WOŚP. Duchowny nazwał go "grzesznikiem i zdegenerowanym cymbałem". Kpił z jego wyglądu. Nie zabrakło też nawiązania do wyborów parlamentarnych 2023.

Ksiądz Woźnicki obraża Jerzego Owsiaka: Grzesznik, zdegenerowany cymbał
Ksiądz Woźnicki obraża Jerzego Owsiaka. Wygłosił kontrowersyjne kazanie. (YouTube, Wroniecka)

To nie przelewki. Księdza Woźnickiego jakiś czas temu wydalono z zakonu salezjanów. Dostał wtedy zakaz sprawowania mszy św. i nauczania (nałożono na niego tzw. suspensę). Niedawno Watykan oskarżył duchownego o herezję i schizmę. Kapłan nic sobie z tego nie robi. Nadal ewangelizuje wiernych i głosi kazania. Te są coraz mocniejsze.

Ksiądz Woźnicki obraża Jerzego Owsiaka: Grzesznik, zdegenerowany cymbał!

W najnowszym kazaniu, jakie opublikowano na kanale Wroniecka na YouTube, Woźnicki wziął na tapetę Jerzego Owsiaka. Nie przebierał w słowach.

Nawiązał do najnowszych plakatów WOŚP (kampania informacyjna o sepsie), jakie pojawiły się na ulicach polskich miast. Umieszczono na nich bowiem ogromny napis: "Polacy! Pokonajmy to zło". Niektórzy dopatrują się w tych billboardach nielegalnego, ukrytego finansowania działalności wyborczej opozycji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Owsiak spekuluje na temat działań rządu na granicy. „Standardy nie trzymają się kupy”

"Może być utrata zdrowia karą za grzechy (...). Ilu ludzi dzisiaj chorych na grzech? Plakaty przez Polskę idą: "pokonamy to zło". Orkiestra Świątecznej Pomocy, na dole jest sepsa. Prawdopodobnie antypisowski plakat. Ale o co chodzi tak naprawdę?" - rozpoczął wzburzony ks. Woźnicki.

Pokonamy zło? To jakie zło? Pokonamy grzech. I błąd. A za tym już Orkiestra Świątecznej Pomocy i Owsiak - zwodziciel - nie staje. Bo sam jest grzesznik, zdegenerowany cymbał. Udaje młodzika (...). Za chwilę umrze - grzmiał duchowny z ambony.

Następnie ks. Woźnicki zaczął szydzić z wyglądu Owsiaka. "W żółtych okularach go pochowają, czy jakich? Skremują? Skompostują? Będzie księdza o spowiedź wołał normalnie, czy będzie się jąkał medialnie? A do Boga jak będzie mówić? Chodzi o to - uznać grzech. Muszę uznać grzech... każdy grzech (...). Ten, który w oczach Bożych jest złem" - skwitował kapłan.

Zobacz także: OWSIAK ZDEGENEROWANY CYMBAŁ! WOŹNICKI O WOŚP
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić