Kamil Różycki
Kamil Różycki| 

Księżniczka Norwegii dołączyła do armii. Dowódcy: zero przywilejów

11

Nietypową drogę wybrała dla siebie druga w kolejce do norweskiego tronu Ingrid Alexandra. Jak informują tamtejsze media, przyszła królowa postanowiła wstąpić do wojska. Prawdopodobnie jest to odpowiedź na zwiększoną mobilizację prowadzoną obecnie w Norwegii.

Księżniczka Norwegii dołączyła do armii. Dowódcy: zero przywilejów
Następczyni tronu w Norwegii wstąpiła do wojska (Getty Images, Instagram, Michele Ursi)

Mieszkańcy Norwegii przeżyli ostatnio niemałe zaskoczenie. Jak się bowiem okazało, córka księcia Haakona, Ingrid Alexandra postanowiła wstąpić do armii. Sprawa jest niemałą sensacją, ponieważ jest ona drugą w kolejności do tronu członkinią rodziny królewskiej. Obecnie jedyną osobą, która wyprzedza księżniczkę w tej kolejce, jest jej ojciec.

Decyzja Ingrid wywołała prawdziwą lawinę komentarzy. Jest to bardzo pozytywna reakcja, ponieważ swoim wstąpieniem do armii, świadomie bądź nie, przyczyniła się do promowania tego typu kierunku rozwoju. Jest to bardzo ważne szczególnie teraz, kiedy norweska armia przechodzi modernizację.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bomby termobaryczne Putina. Gen. Bieniek wyjaśnia, jak działają

Norwegia, podobnie jak inne kraje flanki wschodniej od początku wojny w Ukrainie aktywnie się wzmacnia. W tym celu prowadzona jest zwiększona rekrutacja, która objąć ma 13,6 tysiąca rekrutów. Wszystko po to, aby w momencie ewentualnego ataku, była wystarczająca liczba przeszkolonych żołnierzy.

Księżniczka od dawna interesowała się wojskiem

Norweskie media zauważają jednak, że od dawna widać było zainteresowanie Ingrid armią. Do tej pory systematycznie miała odwiedzać wszelakiego rodzaju jednostki wojskowe w kraju, gdzie nie odmawiała, chociażby wchodzenia do łodzi czy samolotów.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Jak wspominają dowódcy batalionu, w którym będzie stacjonować 20-letnia księżniczka, nie przewidują dla niej taryf ulgowych. Podobnie jak u innych rekrutów, do jej obowiązków należeć ma mycie podłóg, dbanie o czystość w swoim pokoju czy chodzenie na zajęcia.

Całość szkolenia, do którego przystąpiła księżniczka, trwać ma pełny rok. W tym czasie nauczy się wykonywania podstawowych czynności żołnierskiego fachu. Co więcej, ze względu na wybrany przez siebie rodzaj służb zbrojnych, pozna także tajniki związane z funkcjonowaniem batalionu inżynieryjnym.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić