Lidia Kopania czeka na pieniądze od fanów. Od roku nie dostała ani grosza

656

Lidia Kopania to jedna z dziesięciu kandydatek, która wystąpi w lutym w preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Wokalistka reprezentowała już Polskę w 2009 r. i ma na swoim koncie wiele projektów muzycznych, a mimo to prosi fanów o pieniądze na dalszą działalność. Niestety jej zbiórka okazała się klapą.

Lidia Kopania czeka na pieniądze od fanów. Od roku nie dostała ani grosza
Lidia Kopania w drodze na Exclusive Kameralny Bankiet z Gwiazdą w 2019 r. (East News)

Anna Byrcyn, Daria, Kuba Szmajkowski, Karolina Lizer, Siostry Szlachta, Krystian Ochman, Emilia Dębska "Mila", Karolina Stanisławczyk & Toro Chica, Unmute i Lidia Kopania to dziesiątka kandydatów, która będzie w lutym walczyć o bilet na Eurowizję. Dla Kopani może to być drugi wyjazd na ten konkurs. W 2009 r. reprezentowała Polskę w Moskwie, gdzie nie wyszła poza fazę półfinałową.

Kopania chce w tym roku podbić Eurowizję piosenką "Why Does It Hurt?". Przy okazji liczy też na finansowe wsparcie, bo przez COVID-19 nie mogła koncertować, a jako niezależna artystka nie była w stanie sama sfinansować nowych teledysków i nagrań w studiu.

W tym celu założyła zbiórkę w serwisie GoFundMe. Chciała tam zarobić 10 tys. euro, czyli ponad 45 tys. zł, niestety zrzutka od lutego 2021 r. nie przyniosła jej ani grosza (czy raczej eurocenta).

Sytuacja wydaje się być o tyle dziwna, że Kopania nie jest nikomu nieznaną debiutantką. 43-latka występuje w Polsce i Europie od prawie trzech dekad. Już jako nastolatka miała na koncie profesjonalne nagrania, pod koniec lat 90. wydała kasetę m.in. z kompozycjami Roberta Jansona (przez kilka lat byli parą). W tamtym okresie występowała też jako support na bardzo popularnych koncertach Ich Troje.

Do 2006 r. współtworzyła polsko-niemiecki zespół Kind of Blue, a w 2009 r. reprezentowała Polskę na Eurowizji w Moskwie (zajęła 12. miejsce). Ostatnią solową płytę wydała w 2015 r.

Zobacz także: Why Does It Hurt - Lidia Kopania - Eurovision Poland 2022:
Zobacz także: Strzelanina i dramat w rodzinie Opozdy
Autor: WKZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić