Małgorzata Rozenek oceniła Agatę Dudę. Nie szczędziła słów krytyki

41

Postać Agaty Kornhauser-Dudy od 8 lat budzi wiele różnych skrajnych emocji. Przedmiotem krytyki pierwszej damy są m.in. jej zaangażowanie w sprawy społeczne, aktywność medialna, a nawet wybierane stylizacje. Teraz na temat żony prezydenta Andrzeja Dudy wypowiedziała się Małgorzata Rozenek-Majdan. Nie zabrakło słów krytyki.

Małgorzata Rozenek oceniła Agatę Dudę. Nie szczędziła słów krytyki
Małgorzata Rozenek oceniła Agatę Dudę. Nie szczędziła słów krytyki (AKPA, Kurnikowski, Niemiec)

Agata Kornhauser-Duda pełni funkcję pierwszej damy od 2015 roku. Opinii publicznej dała poznać się, jako żona prezydenta RP, która nie udziela się medialnie i odrzuca zaproszenia od dziennikarzy.

Wiele razy miała okazję, by wypowiedzieć się w ważnych sprawach, jednak tego nie zrobiła.

Taka postawa pierwszej damy nie podoba się m.in. Małgorzacie Rozenek-Majdan. Celebrytka od lat propaguje metodę in vitro, chętnie angażuje się w różne akcje społeczne. Teraz za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych zachęca kobiety do udziału w wyborach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Natasza Urbańska o małżeństwie z Józefowiczem, córce i karierze: "Janusz przychodzi i mówi, że nas rozwodzą"

Małgorzata Rozenek-Majdan: jest to rola bardzo wymagającą

Uważam, że rola pierwszej damy jest rolą bardzo wymagającą, bardzo szczególną. To nie jest tylko rola żony prezydenta. Powinna zabierać głos w sprawach ważnych dla środowiska kobiecego - powiedziała gwiazda TVN w wywiadzie z portalem Pomponik.

45-latka podkreśla, że nie rozumie, dlatego Agata Kornhauser-Duda milczy w kwestiach, która są ważne dla jej środowiska.

Bardzo dziwi mnie brak wypowiadania się pierwszej damy w kontekście nauczycielskim. Sama jest nauczycielką z zawodu, rozumie to środowisko bardzo dobrze - mówiła Małgorzata Rozenek-Majdan.

- Wiem też, że pierwsza dama działa bardzo dużo charytatywnie, nie zawsze publicznie o tym informując. Tylko uważam, że publiczna działalność pierwszej damy powinna inspirować, powinna wyznaczać szlak, powinna pokazywać, w którym kierunku kobiety powinny działać. Myślę, że tego nam brakuje - dodała.

Wysoka poprzeczka

W rozmowie z portalem Małgorzata Rozenek-Majdan porównała Agatę Kornhauser-Dudę z jej poprzedniczkami Marią Kaczyńską i Jolantą Kwaśniewską.

To jest bardzo ważne stanowisko dla ustroju państwa i funkcjonowania państwa. Mam wrażenie, że zrozumienie tego nie jest w ostatniej prezydenckiej kadencji pełne i tego brakuje. I Maria Kaczyńska, i Jolanta Kwaśniewska, dwie pierwsze damy, które na długi czas bardzo wysoko podniosły poprzeczkę i wyznaczyły standard, w którym są nie tylko wspaniałą reprezentacją Polski, ale też niezwykle silną reprezentacją głosu kobiet - podsumowała gwiazda.
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić