BOB| 

Marcelina Zawadzka popełniła gafę. To może kosztować ją fortunę

23

Modelka zaliczyła ogromną wpadkę na Instagramie i tłumaczy się niewiedzą. Za to, co zrobiła, grozi nawet 200 tys. zł grzywny.

Marcelina Zawadzka popełniła gafę. To może kosztować ją fortunę
Marcelina Zawadzka zaliczyła wielką wpadkę na Instagramie (AKPA, Norbert Nieznanicki)

Influencerzy często zapominają, że tylko w teorii w internecie można pokazywać wszystko. Szczególnie w przypadku promowania produktów. Niektórych rzeczy nie wypada reklamować, a innych po prostu nie można.

Marcelina Zawadzka złamała prawo

Tym razem na celowniku znalazła się Marcelina Zawadzka. Na swoim Instagramie zaprezentowała e-papierosy. To oczywiście była promocja, za którą pewnie dostała niezłe pieniądze. Problem w tym, że modelka złamała prawo.

Polskie przepisy są ostre w kwestii wyrobów tytoniowych, a do takich zaliczają się także e-papierosy. W naszym kraju obowiązuje zakaz reklamy takich produktów. Wpadkę Zawadzkiej zauważył i nagłośnił Maciej Pietrukiewicz, czyli ekspert ds. marketingu internetowego.

Wykorzystywanie swoich zasięgów i wpływu do promowania e-papierosów jest naprawdę okropne. Mogą one być nawet bardziej szkodliwe niż te zwykłe. Reklama e-papierosów jest zabroniona i obwarowana grzywną do 200 tys. złotych. A już taka nieoznaczona tym bardziej. Naprawdę nie trzeba promować wszystkiego tylko dlatego, że ktoś zapłacił, a ty tego używasz. To jeszcze nie jest wystarczający powód. Oczywiście, że każdy odbiorca ma swój rozum, ale to ty decydujesz, czy ocieplasz swoim wizerunkiem jakiś szkodliwy produkt - pisze Pietrukiewicz.

Modelka widocznie nie miała świadomości, że to jest nie tylko zakazane, lecz także bardzo surowo karane. Do błędu przyznała się, usuwając z Instagrama zdjęcia, na których były wspomniane e-papierosy.

Marcelina Zawadzka w żaden sposób nie skomentowała swojej gafy. Zamiast tego zbanowała Pietrukiewicza, który dostrzegł jej błąd.

Zobacz także: Marcelina Zawadzka wzruszoną lekcją oddychania
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić