"Milionerzy". Co to jest kidult? Odpowiedź może cię zaskoczyć

34

"Milionerzy" to show, które daje wiele rozrywki i wiedzy Polakom już od 24 lat. W odcinku 661 programu uczestnik dostał pytanie: "Co to jest kidult"? Jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie?

"Milionerzy". Co to jest kidult? Odpowiedź może cię zaskoczyć
Hubert Urbański "Milionerzy" (AKPA, AKPA)

Od poniedziałku 4 września fani "Milionerów" mogą śledzić nowe odcinku teleturnieju, który wrócił na antenę TVN po wakacyjnej przerwie. Nowością w tym sezonie jest m.in. nowa scenografia i odcinki specjalne, w których zawodnicy z największą wygraną będą mogli jeszcze raz spróbować szczęścia i zagrać nie o milion, a o dwa.

Teleturniej Milionerzy sprawia, że przed ekranami zasiadają tysiące widzów, a niektórzy z nich nawet decydują się zagrać i sprawdzić swoją wiedzę. Nie zawsze idzie gładko, bo pytania bywają podchwytliwe.

Jeden z uczestników otrzymał nietypowe pytanie "Co to jest kidult"? Kilka sekund później na ekranie pojawiły się cztery odpowiedzi, z których tylko jedna z nich była prawdziwa:

  • A - zakłada się pod poszwę
  • B - trzeba chronić przed molami
  • C - to zatrudnienie niepełnoletnich
  • D - zalega u rodziców do 40.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kogo Hubert Urbański poprosiłby o pomoc w "Milionerach"?


Prawidłowa odpowiedź brzmi: D. Jak wyjaśnia nam Wikipedia, to pojęcie jest związane z ponowoczesnością określenie konsumenta w średnim wieku, aktywnie uczestniczącego w szeroko rozumianej kulturze młodzieżowej.

Inaczej pisząc, jest to zlepek angielskich słów: kid (dziecko) oraz adult (dorosły), a stwierdzenie opisuje dorosłe dziecko - kogoś, kto nie chce dojrzeć. Najczęściej mówi się o takich osobach, gdy mimo przekroczenia 30, lub nawet 40, długo mieszkają z rodzicami, czy noszą zabawne T-shirty.

"Milionerzy" ponad dwie dekady w Polsce

Program emitowany był na antenie TVN już w 1999 roku, choć między emisjami kolejnych serii następowały czasem długie, nawet kilkuletnie przerwy. W roli prowadzącego pojawiał się zawsze Hubert Urbański i wiele osób nie wyobraża sobie nikogo innego, kto mógłby go zastąpić.

W historii programu po główną nagrodę sięgnęło dotychczas pięć osób. Bank został zdobyty w roku 2010, 2018, 2019, 2021 i 2022 roku.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić