o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Grzegorz Kłos
|

"Napady złości skierowanej w partnerkę". Zelt otwarcie o chorobie

14
Podziel się

Specjaliści biją na alarm. Z depresją zmaga się już 4 mln Polaków, a w czasie pandemii liczba chorych się podwoiła. Depresja dotknęła też Piotra Zelta. "Nieracjonalne zachowania, napady niczym nieusprawiedliwionej złości skierowanej w partnerkę, apatia" – wylicza objawy aktor.

"Napady złości skierowanej w partnerkę". Zelt otwarcie o chorobie
Piotr Zelt otwarcie mówi o depresji, swoim przykładem dodając otuchy innym chorym (AKPA)
bEKyDBIl

Przymusowa izolacja, widmo utraty pracy, brak kontaktu z bliskimi i przyjaciółmi - ostatni rok dał się wszystkim we znaki. A wszystko wskazuje na to, że sytuacja nie wróci szybko do normy. Nie dziwią więc alarmujące informacje o wydłużających się kolejkach do specjalistów, którzy przyjmują online nawet w późnych godzinach wieczornych.

We Wprost ukazał się artykuł Pauliny Sochy-Jakubowskiej o palącym problemie, który dotyka coraz większej liczby obywateli. W tekście pojawia się wzmianka o kampanii społecznej "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję", której inicjatorką jest psycholog Anna Morawska-Borowiec.

bEKyDBIn
Zobacz także: Depresja u mężczyzn. Służba zdrowia nie jest gotowa na takich pacjentów

Jedną z twarzy kampanii jest Piotr Zelt, który już wcześniej zmagał się z depresją. W rozmowie z Wprost aktor przyznaje, że przez wiosenny lockdown miał nawrót choroby.

Odcięcie od pracy, kontaktu z ludźmi, to wszystko spowodowało coś, co znając siebie i swój organizm pod tym względem, mogłem rozpoznać jako nawrót depresji. Jak się później okazało, słusznie zwróciłem na to uwagę - wspomina Zelt.
bEKyDBIt
Pewna "podatność" pozostaje u każdego, kogo depresja dotknęła. Ogromną rolę w rozpoznaniu, że coś niepokojącego się dzieje, odgrywa też najbliższe otoczenie. Jeśli chodzi o mnie, odegrała ją moja partnerka Kasia - dodaje.

Aktor przyznaje, że to właśnie ukochana zwróciła uwagę na niepokojące zachowanie Zelta.

[…] stany przedłużającej się apatii, dziwnych, nieprzyjemnych dla otoczenia, nieracjonalnych zachowań, napady niczym nieusprawiedliwionej złości, skierowanej m.in. w nią, gwałtowne zmiany nastroju - wylicza aktor.
bEKyDBIu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKyDBIO
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(14)
!!!!!!!!!!!!
9 miesięcy temu
????????????????????????????????????????????????????????????
Uni
9 miesięcy temu
Podejście do depresji się zmienia. To nie jest choroba! To naturalna kolej rzeczy czyli adaptacja do niekorzystnych warunków życia. Te warunki życia to po prostu życie w środowisku gdzie jest przemoc słowna, emocjonalna, uzależnienia, patologiczny narcyzm kogoś z rodziców, choroba w rodzinie, alkoholizm, bieda. Gdy dziecko wychowuje się w takim czymś to siłą rzeczy czuje, że coś jest nie tak. Wtedy włącza się mechanizm przetrwania. Jedni stają się agresywni i anty a inni zapadają w stan zamrożenia. Napady złości to niewyrażona złość wyłazi gdzie się da zwłaszcza gdy jest przeniesiona na niewinnych ludzi albo zwierzęta, politykę, itd.
madinamerica
9 miesięcy temu
Psychiatria leczy tymi samymi metodami co uzurpacja kliniczna dotycząca rzekomego Covida. Poprzez izolację i nadzór ludzi bez praw + trucie dla zdrowia. Bierzcie przykład z ofiar psychiatrii, zapytajcie się prawa i medycyny, jak ich wspierają. Bahhhha. Was też tak będą.
bEKyDBIP
Absmak
9 miesięcy temu
Skoro to dotyka miliony osób to po co pisać o jednej.
zdrówka
9 miesięcy temu
Panu Zeltowi polecam książke Niacin the Real Story w Polsce wydana pod tytułem "Niacyna w leczeniu" napisana przez min dr Abrama Hoffera-biochemika i psychiatrę,który przez ponad 50 lat leczył pacjentów z depresji i uzaleznień.Tam znajdziemy m.in,że wiekszośc przypadków depresji spowodowana jest notorycznym brakiem witamin.Co zaleca-po pierwsze odstawić absolutnie cukier-to złodziej minerałów i witamin oraz stojących na straży zdrowia jelit laktobakterii,żadnego przetworzonego pokarmu,tylko naturalne produkty;zero alko,suplementacja niacyny lub b complex ,wit C najlepiej naturalna niezbędna do produkcji noradrenaliny.Poszukajcie sobie wiecej info.
nekroskop
9 miesięcy temu
niech się za fizyczną robotę weźmie to nie będzie miał takich problemów . Ale ma delikatne rączki więc samo za siebie i tak depresja
depresja
9 miesięcy temu
4.45 wstaję od 6 zap...….m od 8-10 h trochę umysłowo a trochę fizycznie jednym z najważniejszych marzeń jest się wyspać i odpocząć jak większość Polaków. Współczuję Panu Zeltowi.Nie chciał bym doświadczyć depresji- dużo o tym czytałem. Ale wiem, że poprzez pracę uczciwą i brak bycia na świeczniku i nie za wiele zasobów materialnych w kieszeni nie doświadcza się za dużo problemów zdrowotnych.
Obywatel
9 miesięcy temu
I co więcej osób choruje na depresję i nikt pandemii nie robi?
Gal Anonim
9 miesięcy temu
Choroba wymyślona przez psychologów, żeby tłuc kasę. Jest taki żart: Facet zwierza się koledze, że się moczy w nocy i bardzo się z tego powodu martwi. Idź do psychologa - radzi kolega. Po pewnym czasie spotykają się znowu. No i co, byłeś u psychologa, pomogło? Bardzo, odpowiada facet, Co prawda dalej się moczę w nocy, ale teraz jestem z tego dumny !!!
taki sobie
9 miesięcy temu
depresja widać jest tylko chorobą wybranych, Ci którzy idą na 6 do roboty jakoś jej nie mają i za******ą za pare groszy
Słowianin
9 miesięcy temu
Na depresję nie ma łąkarstwa i oni dobrze o tym wiedzą stąd te BEZPRAWNE I BEZPODSTAWNE działania idące na wyniszczenie wszystkiego co polskie ...
gość
9 miesięcy temu
Okropna choroba, ale czy pan Zelt pozwolił wam pisać>>??!!
anka
9 miesięcy temu
TO PROSZĘ DAĆ ARTYKUŁ O TYCH SETKACH, TYSIĄCACH CHORYCH, CZYŻ ONI SA MNIEJ WAŻNI????
bEKyDBIH
silny
9 miesięcy temu
ja już siedze w domu trzeci rok ,po udarze i jakoś daje rade
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić