aktualizacja 

Nowy dom dla Donalda Tuska. Otrzyma luksusową willę

295

Luksusowa willa w centrum Warszawy będzie teraz nowym domem Donalda Tuska - nowego premiera Polski. Budynek ma niemal 500 metrów kwadratowych powierzchni, a goście przyjmowani są w eleganckim salonie na parterze.

Nowy dom dla Donalda Tuska. Otrzyma luksusową willę
Tak zamieszka teraz Donald Tusk (Agencja Wyborcza.pl, PAP)

Poniedziałkowe (11 grudnia) posiedzenie Sejmu doprowadziło do wielkich zmian w polskim porządku politycznym. Swoje expose wygłosił kandydat na premiera, Mateusz Morawiecki. Zgodnie z oczekiwaniami rząd Morawieckiego nie zdobył wotum zaufania, co w praktyce oznaczało jego upadek.

Po braku poparcia dla Morawieckiego stało się jasne, że nowym premierem w Polsce zostanie Donald Tusk. Decyzją sejmowej większości lider Koalicji Obywatelskiej uzyskał wotum zaufania - wniosek poparło 248 posłów, 201 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Chcę podziękować Polkom i Polakom. To jest naprawdę wspaniały dzień. Nie dla mnie, ale dla tych wszystkich, którzy przez długie lata wierzyli, że jeszcze będzie lepiej, że przegonimy mrok, przegonimy zło i to się stało - powiedział Donald Tusk po zakończeniu głosowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Czy ja wyglądam na aktora?". Ozdoba o udziale w rządzie Morawieckiego

Donald Tusk, po objęciu stanowiska premiera, może liczyć na duże przywileje. Zyska ochronę SOP i limuzynę. Na co dzień urzędować będzie w Kancelarii Premiera, ale do dyspozycji będzie mieć również willę przy ul. Parkowej. Będzie miał też możliwość korzystania z rządowych samolotów.

Szef rządu jest jedną z czterech osób w państwie, które ma prawo do specjalnej, VIP-owskiej ochrony zdrowia.

Piękna willa dla Donalda Tuska

Największe wrażenie robi wspomniana willa przy ul. Parkowej. Jak podkreśla "Super Express", Willa usytuowana jest tuż obok popularnych w stolicy Łazienek Królewskich.

Budynek jest częścią większego rządowego kompleksu. Najgłębiej położona willa należy właśnie do premiera. Budynek ma niemal 500 metrów kwadratowych powierzchni. Goście przyjmowani są w eleganckim salonie na parterze. Na piętrze mieszczą się kolejne saloniki, łazienki, kuchnia, sypialnia i dwie garderoby.

Donald Tusk na co dzień mieszka w ukochanym Sopocie. Jednak teraz, ze względu na obowiązki będzie musiał na nowo przyzwyczaić się do willi w stolicy. Doskonale ją jednak zna. Wszak w jej wnętrzach zamieszkiwał już wtedy, gdy poprzednio był premierem (lata 2007-2014).

We wtorek o godzinie 10 nowy Prezes Rady Ministrów ma przedstawić program działania oraz skład rządu wraz z wnioskiem w sprawie wyboru Rady Ministrów. Według harmonogramu głosowanie odbędzie się o godz. 16.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić