Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Oglądałeś "Miodowe lata"? Tak dziś wygląda kamienica Krawczyków i Norków

14

"Miodowe lata" to kultowy serial, który był emitowany przez stację Polsat od 13 października 1998 roku do 20 grudnia 2003 roku. Opowiadał o losach dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw: Krawczyków i Norków. Serial nagrywany był w kamienicy. Jak wygląda to miejsce po latach? Zobaczcie sami!

Oglądałeś "Miodowe lata"? Tak dziś wygląda kamienica Krawczyków i Norków
"Miodowe lata" (AKPA)

Serial "Miodowe lata" cieszył się ogromną popularnością. Został opary na amerykańskim oryginale "The Honeymooners". Ten był nagrywany już w latach 50. XX wieku.

W głównych rolach "Miodowych lat" mogliśmy zobaczyć Cezarego Żaka jako Karola Krawczyka oraz Artura Barcisia jako Tadeusza Norka. Ich żony grały z kolei odpowiednio Katarzyna Żak (jako Alina Krawczyk) i Dorota Chotecka (jako Danuta Norek).

Karol Krawczyk był motorniczym w tramwaju numer 18. Tadeusz Norek pracował zaś w kanalizacji. Obaj panowie chcieli jednak zarobić fortunę i nie ustawali w poszukiwaniu najlepszego sposobu, by dopiąć celu.

Słynna kamienica z "Miodowych lat". Jak wygląda teraz?

Serial przedstawiał losy dwóch małżeństw mieszkających w jednej kamienicy, mieszczącej się przy ulicy Wolskiej 33 w Warszawie. Jest to jednak już fikcja literacka, bo prawdziwy jej adres to Aleje Jerozolimskie 99.

Serial nie był nagrywany w środku budynku, jak to było np. w serialu "Rodzina zastępcza". Wykorzystano jedynie wizerunek budynku. "Wnętrze" nagrywane było na obrotowej scenie w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwa była szybka zmiana scenografii.

Fani "Miodowych lat" na pewno doskonale pamiętają tę kamienicę. I choć od ostatniego nagrania minęło już 19 lat, to słynny budynek... niewiele się zmienił.

Jedyna rzecz, która jest obecnie inna, to odrestaurowana elewacja. Dziedziniec budynku można zobaczyć w Google Maps.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Zobacz także: Cezary Żak: "W latach 90. rozkręciłem z kolegą biznes piernikowy"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić